Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

62%
film / thriller, akční, krimi, drama, USA/Kanada, , 103 min., od 15 let
Taking Lives
Kinopremiéra v ČR 22.4.2004, DVD od 8.12.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:55Zabije tě, aby se mohl stát tebou ...
Speciální agentka FBI Illeana Scott není obyčejný detektiv. Své případy řeší pomocí intuice a je mistryní na vypracovávaní psychologických profilů zločinců. Proto je také povolána do Montrealu, kde se místní kriminálka marně snaží přijít na stopu sériového vraha. Na místě zjišťuje, že ten, po kom pátrá si vždy přivlastní identitu své oběti a tím vždy po sobě pečlivě zamete všechny stopy. Jak si agentka poradí s vrahem - chameleonem, který přebírá identitu a životy svých obětí?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Napínavý krimi thriller o hledání sériového vraha agentkou FBI, která případ řeší pomocí vypracování jeho psychologického profilu. A protože se jedná o krimi, sledujeme i počínání onoho zločince. Snímek se drží tématu a nikam neodbíhá. Vše se odehrává podle zavedeného schématu až do závěrečného střetnutí. Napínavá atmosféra je občas zmírněna, což není na škodu. Netlačí se tak na pilu a je to mnohem snesitelnější. Akční sekvence mají švih. Angelina Jolie dala do své role opět všechno, takže její výkon je zcela nezpochybnitelný, což je zárukou kvality. Téma již není nijak originální, ale to neznamená, že to musí být automaticky špatný snímek. Naopak. Jedná se o povedenou krimi, která svým napětím potěší každého příznivce dobré kriminálky.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zloděj životů

Angelina Jolie pronásleduje vraha, který jako chameleón přebírá identitu svých obětí. Na počátku vyšetřování jsou dvě zdánlivě nesouvisející události. V kanadském Montrealu bagrista náhodou odkryje ve výkopu ohořelé tělo s uřezanýma rukama a paní Asherová ohlásí policii, že zahlédla svého syna, který údajně zahynul před devatenácti lety. Detektiv Duvall se rozhodne přizvat k vyšetřování agentku FBI Illeanu Scottovou, známou netradičními metodami a neobyčejnou intuicí, s níž dokáže vytvářet přesné profily hledaných pachatelů. Žena, které noví kolegové zpočátku příliš nedůvěřují, si však rychle získá respekt. Když dojde k další vraždě, vzbudí svědek zločinu, malíř a majitel galerie James Costa, u Illeany podezření řadou drobností, ale také ji překvapí mírou své schopnosti empatie. Policie ho začne sledovat a Illeana navštíví paní Asherovou, od níž se dozví příběh o smrti svého syna a zmizení jeho bratra a dvojčete Martina. Agentka pomalu dává jednotlivé případy do souvislostí a pochopí, že právě Martin Asher je hledaný vrah, který zabíjí muže svého věku a vždy pečlivě zahladí stopy, aby mohl na čas převzít identitu svých obětí. Z řady stop a Costových výpovědí je policie přesvědčena, že nyní vystupuje jako překupník s obrazy Edwards. Pečlivě připravený zátah se sice nezdaří, brzy se však Edwards pokusí uprchnout s Costou jako rukojmím, a když po zběsilé honičce zemře při nehodě, je případ oficiálně uzavřen. Illeana, pro kterou se případ stal nečekaně osobní záležitostí, však brzy vytuší, že něco není v pořádku. Že i ona udělala osudovou chybu a případ ještě zdaleka neskončil.


O hercích

Angelina Jolieová
Narodila se 4. června 1975 a letos získala Oscara za hlavní roli ve snímku Girl, Interrupted. Je dcerou slavného herce Jona Voighta. Studovala ve studiu Lee Strasberga, kde také hrála v několika představeních. Později se objevila v několik videoklipech - například Meata Loafa, Lennyho Kravitze a dalších. První větší roli měla v televizní biografii kontroverzní modelky, která zemřela na aids Gia. Pro svůj silný vztah k bratrovi, kterého objímala i na Oscarech byla podezřívána z incestního vztahu.

Kiefer Sutherland
Narodil se svému slavnému otci Donaldu Sutherlandovi 20. prosince 1966 v Londýně. Brzy vykročil ve stopách obou svých rodičů herců. Mezi jeho nejslavnější filmy patří Hráči se smrtí, Ztracení chlapci, Mladé pušky II a Tři mušketýři. Z televizní obrazovky ho diváci znají jako agenta v seriálu 24 hodin.

O tvůrcích

Philip Glass
Narodil se v Baltimore. Pracoval v otcově obchodě s hudebninami kde brzy objevil klasickou hudbu. Vystudoval hru na violu a flétnu. Mezi jeho největší úspěchy patří hudba ke kultovnímu celovečernímu dokumentu Koyaanisqatsi.

Podobné filmy

Neodolatelný
(Irresistible) Kandidáta na starostu v malém městě se ujme zkušený expert na politickou pr...
dnes 10.10
Nova Cinema
Malé ženy
(Little Women) Čtyři sestry Marchovy - Jo, Meg, Amy a Beth žijí se svou matkou Marmee v Ma...
dnes 12.10
Nova Cinema
Tělo mého nepřítele
Jean-Paul Belmondo přichází z vězení, tíží ho vzpomínky a ovládá touha po pomstě. Francouz...
dnes 20.00
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Ne. 21.4.2024
Čas
02.50 - 04.55
Délka
125 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníPátek 24. 5. 2024 Svátek má Jana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz