Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Film / Dokumentární

Dokumentární film na pozadí příběhů několika neziskových organizací zkoumá současný přístup Čechů k dárcovství a paradox plynoucí z konstantní nedůvěry vůči neziskovému sektoru na jedné straně a rostoucí štědrosti Čechů na straně druhé. Režie: M. Oddfish Nešlehová


Dlouhý popis
Bez neziskových organizací není fungující demokratická společnost. Působí tam, kam nedosáhne stát. Přitom důvěra v neziskový sektor je u nás trvale nízká - podle posledního průzkumu jim nedůvěřuje na 60 procent dospělých. Pouze čtvrtina obyvatel je aktivně podporuje. Obecné mýty o neziskovkách zmiňují vysoké platy, vlastní prospěch maskovaný charitativní činností, plýtvání. Na druhou stranu každý rok stoupá suma, kterou Češi darují neziskovému sektoru. Dokumentární film na pozadí příběhů několika neziskových organizací zkoumá současný přístup Čechů k dárcovství a paradox plynoucí z konstantní nedůvěry vůči neziskovému sektoru na jedné straně a rostoucí štědrosti Čechů na straně druhé.
Dokumentární film na pozadí příběhů několika neziskových organizací zkoumá současný přístup Čechů k dárcovství a paradox plynoucí z konstantní nedůvěry vůči neziskovému sektoru na jedné straně a rostoucí štědrosti Čechů na straně druhé. Režie M. Oddfish Nešlehová (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Út. 19.9.2023
Čas
21.50 - 22.15
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát
Legendární a kultovní osobnost české kultury, muž devatera řemesel, divadelník, hudebník a...
zítra 14.40
ČT1
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 19. 6. 2024 Svátek má Leoš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz