Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Věda / Technologie

(Impossible Engineering V) Letiště Peking Ta-sing.
Jedním ze stavebně nejpůsobivějších inženýrských projektů je letiště, které má být největší na světě. Je to skutečný zázrak stavitelství, něco jako katedrála moderní doby. Britský dokumentární cyklus


Dlouhý popis
Peking, Čína. Jedno z největších měst na světě. Poptávka po letecké dopravě tu stoupá do závratných výšin. Ale jediné letiště ve městě je již na samé hranici svých možností. Architektka Wendy Foková, která žije a pracuje v New Yorku, přicestovala do Pekingu, aby se podívala, jak se tu architekti a inženýři pokoušejí o nemožné. Stávající letiště už nemá kapacitu dál se rozvíjet. Původně bylo zamýšleno, že každoročně odbaví nějakých 76 milionů cestujících. Pohybuje se ale vysoko nad tímto číslem. Jen v loňském roce prošlo jeho branami na sto milionů cestujících. To je zásadní problém. Způsobuje to potíže se spolehlivostí letů, s letovými operacemi a snižuje to spokojenost cestujících. Peking již opravdu potřebuje řešení. Očekává se, že počet cestujících dál poroste a tlak na letiště bude čím dál větší. Řešení, s nímž přišli čínští inženýři, je impozantní. Zbrusu nové mezinárodní letiště Peking Ta-sing bylo navrženo tak, aby se zařadilo mezi absolutně nejrušnější na světě. Wendy dostala možnost se na něj podívat ještě před tím, než bylo otevřeno pro veřejnost.
Jedním ze stavebně nejpůsobivějších inženýrských projektů je letiště, které má být největší na světě. Je to skutečný zázrak stavitelství, něco jako katedrála moderní doby. Britský dokumentární cyklus (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Pá. 31.5.2024
Čas
12.05 - 12.55
Délka
50 min.
Typ
dokument
Specifikace
duální vysílání, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza

Podobne televizni porady

Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
zítra 12.15
ČT2
Folklorní výlety
Za tradicemi, které žijí a přinášejí užitek a radost (2013)
po. 17.6. 04.15
ČT2
Letecké katastrofy
(Mayday 18) Nedostatek disciplíny 31. srpna 1988. Let společnosti Delta Airlines 1141 míř...
po. 17.6. 17.45
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 15. 6. 2024 Svátek má Vít
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz