Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie

(The Forgotten Frontlines) Bitva o hrad Itter.
5. května 1945, během posledních dnů války, vytvořila skupina amerických vojáků podivný svazek s bývalými vojáky Wehrmachtu, aby bránili francouzské politické a prominentní vězně na středověkém hradě v západním Rakousku. Kanadský dokumentární cyklus


Dlouhý popis
V roce 1925 se stal Adolf Hitler vůdcem obnovené nacistické strany. Po krachu na americké burze v New Yorku v roce 1929 se Německo ekonomicky zhroutilo a Hitler toho využil. V roce 1933 se stal německým kancléřem a převzal řízení celé země. V březnu téhož roku byl severně od Mnichova založen koncentrační tábor Dachau, kde byli uvězněni političtí odpůrci. Jakmile Němci zavedli svou rasovou politiku, začalo masové zavírání židovského obyvatelstva. Dachau se změnilo ve vězeňský tábor, kde docházelo k masovým vraždám. Rakousko se stalo v roce 1938 první zemí anektovanou Německem. 12. března 1938 obsadilo tuto zemi 105 000 mužů německé 8. armády. Hitlerova pravá ruka, Reichsführer SS Heinrich Himmler, stál při obsazování Rakouska v čele svých jednotek. Himmlera okouzlily především hory v Tyrolsku, kde chtěl později vybudovat alpskou pevnost. Himmlerovu pozornost upoutal odlehlý středověký hrad Itter, který si pronajal od prvního dosazeného tyrolského hejtmana. Měl v úmyslu z tohoto místa kontrolovat a řídit celou oblast. Nakonec se z hradu stalo místo, kde byli internováni prominentní vězni, včetně francouzských politiků.
5. května 1945, během posledních dnů války, vytvořila skupina amerických vojáků podivný svazek s bývalými vojáky Wehrmachtu, aby bránili francouzské politické a prominentní vězně na středověkém hradě v západním Rakousku. Kanadský dokumentární cyklus (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 17.4.2024
Čas
13.00 - 13.55
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Apokalypsa: Hitler míří na východ (1/2)
(Apocalypse - Front De L’est) Dobývání životního prostoru V červnu roku 1941 Hitler útočí...
dnes 12.40
ČT2
1975: Rudí Khmerové, noční můra začíná
(The 1975 Nighmare Begings) Phnompenh, hlavní město Kambodže, má 17. dubna 1975 dva a půl ...
dnes 13.30
ČT2
Koloseum - srdce Říma
(The Colosseum - A Jewel in Rome's Crown) Majestátní amfiteátr, nejrozsáhlejší stavba svéh...
dnes 15.15
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 24. 5. 2024 Svátek má Jana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz