Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie

(The Forgotten Frontlines) Bitva o hrad Itter.
5. května 1945, během posledních dnů války, vytvořila skupina amerických vojáků podivný svazek s bývalými vojáky Wehrmachtu, aby bránili francouzské politické a prominentní vězně na středověkém hradě v západním Rakousku. Kanadský dokumentární cyklus


Dlouhý popis
V roce 1925 se stal Adolf Hitler vůdcem obnovené nacistické strany. Po krachu na americké burze v New Yorku v roce 1929 se Německo ekonomicky zhroutilo a Hitler toho využil. V roce 1933 se stal německým kancléřem a převzal řízení celé země. V březnu téhož roku byl severně od Mnichova založen koncentrační tábor Dachau, kde byli uvězněni političtí odpůrci. Jakmile Němci zavedli svou rasovou politiku, začalo masové zavírání židovského obyvatelstva. Dachau se změnilo ve vězeňský tábor, kde docházelo k masovým vraždám. Rakousko se stalo v roce 1938 první zemí anektovanou Německem. 12. března 1938 obsadilo tuto zemi 105 000 mužů německé 8. armády. Hitlerova pravá ruka, Reichsführer SS Heinrich Himmler, stál při obsazování Rakouska v čele svých jednotek. Himmlera okouzlily především hory v Tyrolsku, kde chtěl později vybudovat alpskou pevnost. Himmlerovu pozornost upoutal odlehlý středověký hrad Itter, který si pronajal od prvního dosazeného tyrolského hejtmana. Měl v úmyslu z tohoto místa kontrolovat a řídit celou oblast. Nakonec se z hradu stalo místo, kde byli internováni prominentní vězni, včetně francouzských politiků.
5. května 1945, během posledních dnů války, vytvořila skupina amerických vojáků podivný svazek s bývalými vojáky Wehrmachtu, aby bránili francouzské politické a prominentní vězně na středověkém hradě v západním Rakousku. Kanadský dokumentární cyklus (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Út. 16.4.2024
Čas
23.35 - 00.29
Délka
54 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Velká Británie z výšky
(Aerial Britain) Jižní Anglie Nádherná příroda, úchvatná historie a zajímavé příběhy jihu...
dnes 09.45
ČT2
Život s Hitlerem (1/3)
(Living with Hitler) Naše poslední naděje Z popela první světové války se rodil nový svět...
dnes 14.50
ČT2
Atentát na Reinharda Heydricha
Akce československých výsadkářů proti říšskému protektorovi, jejíž výročí si právě dnes př...
dnes 17.25
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 27. 5. 2024 Svátek má Valdemar
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz