Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

64% 110 hlasů
film / dobrodružný, Československo, , 71 min.
Kinopremiéra v ČR 1.10.1981, DVD od 1.10.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:15Poslední část volné trilogie ze šumavských lesů, uzavírající příhody hajného Straky a jeho vnuka Vény, hrdinů předchozích dvou dílů nazvaných Pod Jezevčí skálou a Na pytlácké stezce.
I tentokrát přijíždí Véna k dědovi do krásných šumavských vrchů, aby tu prožil další nezapomenutelné prázdniny. Jeho naivně okouzlený pohled na přírodu už díky věku a dědovi, který jej učí porozumět životu a zákonům přírody, vystřídal chápavější pohled, kdy chlapec pochopil, že přírodu je třeba chránit a taky se o to svým dětským způsobem pokouší, což je příčinou řady komických situací, které však hajnému Strakovi na starostech spíš přidají, než naopak.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tohle asi nepotřebuje komentář. Krásná, pohodová rodinná trilogie, jen více takových filmů. Škoda ne zcela využitého potenciálu Tomáše Holého, který odešel příliš brzy.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Za trnkovým keřem

Třetí prázdninový příběh hajného Straky a jeho vnuka Vény. I tentokrát přijíždí Véna k dědovi do krásných šumavských vrchů, aby tu prožil další nezapomenutelné prázdniny. Díky věku a dědovi už pochopil, že přírodu je třeba chránit. Proto je také schopen vnímat dědovy problémy, k nimž patří především vrtulníky, dopravující materiál na stavbu rekreačního střediska. Přelétají totiž tak nízko, že ničí stromy a plaší zvěř. Navíc je hajný nucen provázet ředitele stavebního podniku, který přijel na kontrolu a hodlá si při té příležitosti ulovit muflona. Není však zkušeným lovcem, a tak hajnému jeho funkce přivodí nejednu vrásku. A další neúmyslně přidá Vašek. Situace se vyhrotí, když nejprve po několik dnů plaší stádo muflonů, aby překazil řediteli lov, a poté se snaží poněkud neobratně situaci mezi dospělými zachránit. Naštěstí se nakonec přece jen vše v dobré obrátí, a po letech se na Šumavě dokonce objeví i Strakův syn, který s otcem dlouhá léta nemluvil.


Podobné filmy

Král Šumavy
Do posádky v šumavském pohraničí nastupuje v létě roku 1948 poručík Kot, aby posílil ochra...
dnes 22.50
Prima
Happy Feet
Na ledové a zasněžené Antarktidě musí každý tučňák umět krásně zpívat, aby prostřednictvím...
zítra 07.25
Nova Cinema
Dračí srdce
(DragonHeart aka Dragon Heart) Středověký rytíř Dennis Quaid se rozhodne pomstít svého krá...
zítra 08.30
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
St. 29.9.2021
Čas
08.45 - 10.15
Délka
90 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 23. 10. 2021 Svátek má Teodor
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz