Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

71% 88 hlasů
film / komedie, fantasy, Československo, , 91 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize so. 18.12. AMC 07.05Ukázka
02:09Česká filmová pohádka o tom, že i to nejmenší království musí mít svého draka, ale ne každý král se přitom musí bát o svou dceru.
Poklidný život malého království rozvíří přílet draka Mraka. Naštěstí je to velký dobrák a před princeznami dává přednost jiným pochoutkám.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Filmová pohádka o dobráku drakovi,který dle pohádky má dostat za manželku dceru krále.Dobrák drak se skamarádí s Lidkou,která v drakovi najde zalíbení a chce ucházet všem,že je to dobrák.Pošle ho na hrad,aby se představil,jaký je dobrák.Král chce ,aby někdo vysvobodil princeznu,nikdy se nechce přihlásit,jen loutnista.Král nechce,aby o ní bojoval o ni.Nakonec vše dobře dopadne. Herecké výkony pana Císlera,paní Andrlové a ostatních jsou vynikající.Výborně namluvený drak.
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Za humny je drak

obrazek
V jednom království v lese, kde žije a pracuje uhlíř Patočka, se usadí dobrácký drak Mrak. Královi lokajové na něho narazí při lovu a celí vyděšení jdou zprávu předat králi. Ten právě pořádá oslavu narozenin své dcery Violy. Vrchní lovčí vylíčí draka v hrůzných barvách a král usoudí, že drak bude podle tradice chtít královskou dceru. Vyhlásí tedy odměnu za zabití draka, nikomu se však do boje s ním nechce. Jediný, kdo se přihlásí, je princeznin milý, loutnista Marian, kterého však král nemá rád, a tak ho vyhodí. <>Obrázek nenalezen<> Princeznu chce tedy zachránit její bratr Jan, tomu to zase král nechce dovolit. Mezitím se s drakem v lese potká Patočkova dcera Lidka a brzy zjistí, že Mrak je neškodný dobrák od kosti. Spřátelí se spolu a když se Lidka dozví, že král chce nechat Mraka zabít, pošle ho do zámku, aby krále přesvědčil o své neškodnosti. Tam se ho však všichni bojí a hrozí, že se bude muset utkat s přitroublým rytířem Černovousem. Král pak dostane nápad: místo Violy by se mohla stát drakovou nevěstou Lidka...


Podobné filmy

Dennis postrach okolí znovu zasahuje
(Dennis the Menace Strikes Again) Malý rošťák se vrací a svými skutky tentokrát dohání mrz...
dnes 05.25
Nova Cinema
Sněženky a machři po 25 letech
Stačilo náhodné setkání Viki Cabadaje s profesorem Kardou u lyžařského vleku, aby vznikl n...
dnes 13.15
Nova Cinema
Jen trošku štěstí
(Just My Luck) Lindsay Lohan žije na Manhattanu a na co sáhne, to se jí daří. Když se ale ...
dnes 15.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Pá. 29.10.2021
Čas
03.15 - 04.45
Délka
90 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 8. 12. 2021 Svátek má Květoslava
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz