Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

71%
film / romantický, Životopisný, drama, USA, , 151 min.
Out of Africa
Kinopremiéra v ČR 1.3.1989, DVD od 24.11.2003 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1985, Oskar, Nejlepší kamera, David Watkin
1985, Oskar, Nejlepší režie, Sydney Pollack
1985, Oskar, Nejlepší film
1985, Oskar, Nejlepší adaptovaný scénář, Kurt Luedtke
1985, Oskar, Nejlepší hudba, John Barry


Ukázka
02:29Meryl Streepová, Robert Redford a Klaus Maria Brandauer v romantickém příběhu dánské spisovatelky v Africe, oceněném sedmi Oscary.
Mladá Dánka, spisovatelka Karen odjíždí do Afriky, aby unikla zklamání a smutku z nešťastné lásky. Manželství, které zde uzavře, je ale jen dočasným kompromisem. Afrika ji naštěstí zaujme a vynahradí jí alespoň zčásti nepodařený soukromý život. Jako nepříliš šťastně vdaná se Karen zamiluje do dobrodruha. Když později musí prodat plantáž s domem a její milenec zahyne při pádu letadla, opouští natrvalo svůj druhý domov. Vrací se do Dánska.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ráda věřím, že Karen Blixenová měla na Afriku pěkné vzpomínky, ale buď je nedokázala dostatečně poutavě sdílet nebo je prostě měl natočit někdo jiný... Tak nějak jsem vždycky tušila, že si nad barončiným dobrodružstvím budu spíš zoufat, než labužnicky pomlaskávat, už jen z náhodně zahlédnutých sekvencí, ze kterých vyklíčilo podezření na hodně vleklou a tuze nezáživnou záležitost... a ta, ač rozložena do tří večerů, dokázala načrtnout mou představu o nekonečnu. Dokonce i námitku, že nám k některým povedeným záběrům hezky hráli, v tomto případě shledávám zcela irelevantní. A Streepová & Redford se zřejmě nezaslouženě zasloužili o jednu z nejunylejších romancí filmového plátna. Netroufám si odhadnout, jak velký podíl na celém fiasku má český dabing, ale určitě mně pomohl splnit zadání úkolu č. 10 v Challenge Tour Special - Filmový lov, Hudečkové krákoravé "Měla jsem farmu v Africe" děsilo fest... Klaus Maria Brandauer rulez!!
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vzpomínky na Afriku

Milostný příběh je volnou biografií dánské spisovatelky Karen Blixenové a zachycuje její dlouholetý pobyt v africké Keni. Karen v Dánsku řekne bratrovi svého milence, baronu Broru Blixenovi, že se za něj provdá a dá mu peníze, aby koupil farmu v Africe. Roku 1913 Karen přijíždí do Keni a ve vlaku se poprvé setká s lovcem Denysem Finchem Hattonem. Už v den svatebního obřadu přichází první rozčarování. Bror bez rozloučení odjede na dlouhý lov, a navíc Karen zjistí, že manžel její peníze nepoužil na zřízení chovu krav, ale rozhodl se pěstovat kávu. Karen se seznamuje s prostředím, komunitou bělochů i domorodými vesničany. Při jedné z vyjížděk se opět setká s Denysem, který zasáhne, když je v pustině překvapena lvicí. Krátce nato se Karen od lékaře dozví, že ji manžel nakazil syfilidou. Její stav je natolik vážný, že se musí léčit v Evropě. Do Afriky se vrací až po válce. Keňa Karen stále víc fascinuje. V buši se probouzí její senzitivní duše, která čím dál víc trpí po manželově boku. Není divu, že se zamiluje do nezávislého a svobodomyslného Denyse, se kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Krátké období štěstí je však vykoupeno tragédií...


Podobné filmy

Zrození šampióna
(The Blind Side) Malý kluk z bohaté rodiny, jeho velký kamarád s nadáním pro americký fotb...
dnes 12.20
Nova Cinema
Lepší pozdě nežli později
(Something's Gotta Give) Stárnoucí sukničkář Jack Nicholson právě vyrazil na milostný víke...
dnes 17.30
Nova Cinema
Šarlatán
Měl výjimečné léčitelské schopnosti, ale musel bojovat i s vlastními démony. Drama inspiro...
dnes 20.10
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Po. 27.5.2024
Čas
05.50 - 08.45
Délka
175 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníÚterý 25. 6. 2024 Svátek má Ivan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz