Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

58%
film / komedie, romantický, Španělsko/USA/Francie, , 88 min.
Remember Me

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:55Claude je stárnoucí divadelní kritik, který před pár lety ovdověl. Náhodou se dozví hroznou zprávu, že jeho dávná láska trpí Alzheimerovou chorobou. Rozhodne se začít předstírat, že také trpí touto nemocí a nechá se zavřít do stejného domova pro seniory, aby mohl být své lásce nablízku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dlhšie som rozmýšľal ako to ohodnotiť, je to film vnútrom za štyri ale dal som silnú trojku. Prečo ? Film sa trošku potáca medzi depresívnym filmom o starých, romantickým filmom a do toho miestami pašuje trápne kvázi vtipné scénky. To zmixovanie týchto žánrov mi prišlo zle zrealizované. A potom je tu tá nešťastná forma, kde je obsah ako tak silný tak ho nivočí forma. Je to celé farebné, slniečkovské a všetko na svojom mieste, svet reality nejestvuje a zábery sú ako z reklamy na dôchodkové poistenie. To ruší a zabíja ako tak dejovú príťažlivosť. Bruce Dern je aj vo svojom vysokom veku veľmi kvalitný herec. Trošku ma prekvapil mimoriadne kvalitný herec Brian Cox v úlohe takého malého významu. Každopádne je to dobrý film a medzi nami je to štvorka ale vidíte tam trojku. 60 % ( 70 % )
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vzpomeň si na mě

Claude je stárnoucí divadelní kritik, který žije v kalifornském Monterey ve společnosti svého dlouholetého přítele a souseda Shanea. Před pár lety ovdověl a dny si krátí tím, že se snaží starat o dospělou dceru Selmu a malou vnučku Taniu, zvláště poté, co byl jeho zeť, významný politik David (Selmin manžel a Taniin otec), přistižen, jak si z veřejných prostředků platí prostitutky. Jelikož tento skandál poškozuje Claudův rodinný život, snaží se zaměstnat svou bývalou prací. A tak den co den chodí do novinové redakce, kde několik let pracoval. Povídá si tam s redaktorem, že chce přispívat novými nápady. Při poslední návštěvě se Claude náhodou dozvídá hroznou zprávu: slavné divadelní a filmové herečce Lillian Blancheové je diagnostikován Alzheimer a je poslána do klidného a tichého domova pro seniory. Lillian je Claudova první láska, kterou v 60. letech miloval, když byli oba mladí. Život je ale donutil vydat se různými cestami a vzít si jiné partnery. Claude je však do ní stále platonicky zamilován, a tak požádá Shanea o pomoc, aby mohl zrealizovat svůj plán: předstírat Alzheimera a nechat se zavřít do stejného Alzheimer centra jako Lillian v naději, že se mu nějakým způsobem podaří získat zpět její vzpomínky.


Podobné filmy

Jeden den v New Yorku
(New York Minute) Dvojčata Jane a Roxy jsou si k nerozeznání podobná a přece každá jiná. A...
dnes 10.15
Nova Cinema
Dívka na koštěti
Komu by se chtělo být třista let po škole. Mladé čarodějnici Saxaně určitě ne, a tak uteče...
dnes 12.05
Nova Cinema
Jumanji
Když mladý Alan Parrish nalezl tajemnou stolní hru, pekelný strojek na osud se spustil a c...
dnes 13.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Čt. 29.2.2024
Čas
14.15 - 16.05
Délka
110 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 22. 5. 2024 Svátek má Emil
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz