Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

(The Revolutions: The Ideas That Changed the World) Raketa.
Stojíme na počátku doby, která zřejmě promění celou naši civilizaci. Vědci navrhují novou generaci raket, které by po více než padesáti letech měly umožnit další krok člověka do vesmíru. Dokumentární cyklus BBC


Dlouhý popis
Stojíme na počátku doby, která zřejmě promění celou naši civilizaci. Vědci navrhují novou generaci raket, které by po více než padesáti letech měly umožnit další krok člověka do vesmíru. Dokumentární cyklus BBC (Premiéra)
Člověk je ve své podstatě nespokojeným živočišným druhem. Neustále je poháněn kupředu svými sny o skvělé budoucnosti, hledá nové oblasti, které by mohl prozkoumat, nové světy, které by mohl objevit. Náš duch nás vynesl vysoko nad naši planetu, což je možná první krok, abychom se stali meziplanetárním druhem. Příběh, jak jsme se zbavili zemských pout, je sám o sobě úžasný. Začal vyháněním zlých duchů v dávných dobách, pokračoval vývojem vysokotlakých čerpadel pro hasiče přes mechanizaci na mléčných farmách, spiknutí s cílem zavraždit anglického krále až po jednu užitečnou lest v Sovětském svazu. To vše vedlo ke vzniku stroje, který nás osvobodil z pout zemské gravitace a vystřelil vstříc novým světům - rakety. V tomto cyklu se spolu vydáme za vynálezy, které charakterizují naši dobu a navždy mění náš svět. Umožnily nám pohybovat se po zemi i ve vzduchu, spojit se s lidmi na velkou vzdálenost a stvořit stroje ke svému obrazu. Každý je plodem lidské vynalézavosti, která zrodila malý zázrak, jenž umožnil obrovský krok kupředu.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Po. 30.11.2020
Čas
21.00 - 22.00
Délka
60 min.
Typ
dokument
Specifikace
duální vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Pohoda u krbu
Uklidňuje vás praskání dřeva v krbu? Pak si neváhejte zapnout prima noční pohodičku!
dnes 05.35
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Česká labuť
Dokumentární komedie o dvanácti vitálních důchodkyních, které se navzdory svému věku rozho...
dnes 09.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Postřehy Karla Kyncla
W. Churchill - může nás i v dnešní době inspirovat?
dnes 17.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 16. 1. 2021 Svátek má Ctirad
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz