Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

70% 74 hlasů
film / komedie, drama, Československo, , 77 min.
DVD od 26.11.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 26.9. CS Film 20.00
CS Film 20.00
Ukázka
02:43Dva nerozluční kamarádi Ondřej a Cyril společně prožívají jeden rok v tovární hale velkého závodu a anonymitě pražských ulic.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Z nostalgického hlediska se jedná o filmový počin, který nastartoval víc, než by si kdo uvědomoval? Pro režiséra Jaroslava Soukupa to znamenalo start filmů pro mládež, i když další film po tomto byl ještě historický. První film Sagvana Tofiho, první film dvojice Tofi - Vaculík, a co víc, v podstatě i první film trojice Tofi - Vaculík - Augusta. Scénář se prý držel osobních zážitků Soukupa z plzeňské Škodovky, tak dejme tomu. Námětově se jedná o film o mládeži cílený samozřejmě pro mládež s typickou výrobní tématikou. Ano, hlavní dvojice má po škole a začíná pracovat ve strojírenství. Mladistvá nerozvážnost se však postará o nejeden humorný zážitek v rámci lumpáren a srandiček. Na dnešní dobu tak ukazuje věci takřka neuvěřitelné. Stranická propaganda tu nijak znatelná není, ale vymožeností doby ano. Hlasování dělníků o mimořádné pracovní sobotě? A co když někdo bude proti? A co ta živá hudba u vrátnice na přivítanou dělníků? Je to tak. Dnes již neuvěřitelná doba a nic víc. Zmíněná mladistvá nerozvážnost v touze prosadit svůj názor v době nesvobody je svým způsobem hnacím motorem životní cesty mladých. Živá a veselá atmosféra však nestárne a kupodivu svým způsobem dává snímku punc nesmrtelnosti. Pro generace tuto dobu nezažijící celá etuda přijde neuvěřitelná, avšak těm starším naopak vyvolává vzpomínky a to nejen na dobu socialismu a ponurost šedi. Na snímek je již třeba se dívat okem shovívavým, neb je to přeci jen snímek své doby o své době. Pokud se tento fakt nebude plně vnímat, zůstane skutečně jinak povedený film, který svým odlehčeným humorem ještě stále dokáže přivodit dobrý filmový zážitek.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vítr v kapse

Tady prožívají svůj první pomaturitní rok života, tady se jejich neujasněné představy a ideály střetávají s naprosto odlišnou životní praxí. Kromě rozporuplných zkušeností z práce se Ondřej s Cyrilem musí potýkat i se svými soukromými problémy. Do budoucna mají velké plány, ale jejich sny nečekaně přetrhne tragická událost


Podobné filmy

Zatímco jsi spal
(While You Were Sleeping) Sandra Bullock se nejprve zamilovala platonicky, ale ta skutečná...
dnes 16.00
Nova Cinema
Čarodějův učeň
(Sorcerer's Apprentice) Moderní čaroděj Nicolas Cage má plné ruce práce s tím ubránit Manh...
dnes 18.00
Nova Cinema
Setkání v červenci
Úsměvná letní romance o nenadálé lásce (1978). Hrají: letošní jubilantka D. Kolářová, O. K...
dnes 22.20
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Čt. 5.8.2021
Čas
06.20 - 07.45
Délka
85 min.
Typ
film
Specifikace
HD


Registrace
PřihlášeníPondělí 20. 9. 2021 Svátek má Oleg
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz