Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    

65% 2225 hlasů
akční / horor / sci-fi / thriller, USA, , 114 min., od 16 let
Alien3
DVD od 7.4.2021 Magic Box, Blu-Ray od 9.5.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Třetí střetnutí odvážné astronautky Ripleové s děsivými vesmírnými monstry.
Důstojník Ripleyová jediná přežije nouzové přistání její poškozené vesmírně lodi na planetě Fiorina 161. Je to pusté skladiště odpadu obydlené lidmi, které společnost odsoudila. Setkává se tak s vrahy a kriminálníky, obyvateli bývalého přísně střeženého vězení. Ripleyová tuší, že na palubě její lodi byl Vetřelec. Brzy se její předtucha potvrdí, když najednou vzroste počet mrtvých a začne se nacházet stále více zmrzačených těl. Bez zbraní a moderní techniky se Ripleyová pouští spolu s vězni do boje proti nemilosrdné příšeře. Brzo však zjišťuje, že také ona nosí v sobě jednoho z nich. Aby zničila Vetřelce jednou provždy, musí zabít i sama sebe.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Třetí pokračování je plný podivností a záhad. Tvůrci vymyslely ztroskotání záchranného plavidla na planetě, kde je mužská věznice. No jo, ale sem se vůbec nehodí malá dívenka, kterou Ripleyová v předchozím snímku zachránila a která u diváků vzbudila snad všechny sympatie. Tvůrci se tedy rozhodli ji nechat zemřít. A není nic jednoduššího, než vložit do modulu vetřelce, který to vykoná. Samozřejmě vše ve spánku. Tak to bylo od tvůrců podlé. Ripleyová byla samozřejmě taktéž napadena a bylo do ní nakladeno vajíčko. Záhadou je, proč se brzy nevylíhlo, jak se to stalo v prvním filmu. Režii dostal na starost neznámý David Fincher a tak byli všichni zvědavý, jak to celé dopadne. Vsadil na klipový styl, což během štvanice na Vetřelce nevypadá špatně. Je tu však i mnoho zdlouhavých dialogových pasáží, které nudí a které i svým částečným romantismem hatí celou koncepci původního námětu. Džentlmenská mluva doktora taky není žádná výhra. Celkový dojem je tedy velmi rozpačitý a tak jsem byl zvědav na prodlouženou verzi. Už samotný začátek ukazující záchranu Ripleyové nabývá dojmu, že tohle bude jiná káva. A byla. Spousta dosazených nových scén všelicos vysvětlují a filmu dodávají úplně jiný rozměr. Už vylíhnutí Vetřelce z krávy dává kvůli jeho velikosti větší logiku, než ze psa z kinoverze. Další zásadní změna je ve scéně sebevraždy Ripleyové. V kinoverzi se během pádu z břicha vyklube Vetřelec a ona ani nemrkne. Že by to bylo tentokrát bezbolestné? V prodloužené verzi se vylíhnutí nekoná a přeci jen to vypadá daleko věrohodněji. Více je také díky přidaným scénám dramatičtější nahánění Vetřelce. Zkrátka, takhle to mělo vypadat už v kinech. Není divu, že to tam diváky tentokrát nenadchlo. Tvůrci se ani nesnažili velmi vysokou laťku dosáhnout, natož překonat. Kinoverze je tedy hrůza, ale ta prodloužená už rozhodně stojí za to. Jen škoda těch nudných míst.
Všechny komentáře k filmu 33+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vetřelec III / Vetřelec 3

<>Obrázek nenalezen<> Film se odehrává se na planetě Fiorina 161, která kdysi byla pracovně nápravným zařízením. Nyní obývá zchátralou rafinerii komunita bývalých kriminálníků obrácených na víru, kteří se rozhodli zůstat i poté, co bylo zařízení uzavřeno a vyklizeno. Do tohoto klášterního společenství jednoho dne havaruje v porouchaném modulu cizorodý prvek, který nevratně naruší hermetický poklid. Astronautka Ellen Ripleyová, která se v tomto mužském světě stává zdrojem problémů a pokušení už jen tím, že je žena, přichází s neuvěřitelným příběhem o neporazitelném nepříteli a hluboce zakořeněným strachem, že hrůza ještě neskončila.
obrazek
Což, jak se vzápětí ukáže, je pravda. Na planetě však nejsou žádné moderní zbraně, žádná vyspělá technologie. Sehnat fungující počítač je skoro nemožné. Přesto se zoufalí muži pustí z vražedným vetřelcem do boje. Ripleová však záhy zjistí, že je infikována a nosí v těle zárodek dalšího vetřelce - královny.


O filmu

obrazek
Snad žádný SF film nebyl počátkem devadesátých let očekáván s takovým napětím jako třetí Vetřelec a kolem žádného v té době neběhalo tolik spekulací, fám a více či méně mylných dohadů. A snad žádný se nerodil tak těžce. Téměř rok a půl trvalo producentům než přemluvili k účasti Sigourney Weaverovou. Práce na scénáři trvala přes dva roky a vystřídalo se u něj postupně osm scénáristů. Nakonec posloužila jako námět povídka Vincenta Warda "In the Year 2525". Režisérem byl nakonec vybrán tehdy neznámý sedmadvacetiletý David Fincher, který měl tehdy za sebou řadu zdařilých reklam a videoklipů a dnes už je uznávaným filmařem, který má na kontě tak mimořádně zdařilé filmy jako je depresivní thriller Sedm či nejnovější Hra. Už ve Vetřelci vytvořil svou specificky šokující náladu naprostého zmaru, zalévající duši publika těžkou a ponurou depresí. Ze všech stran čiší vědomí naprosté bezmoci a každá minuta filmu vydechuje surovou pravdu, že jakákoliv naděje na přežití je marná.Stanice
Prima
Datum
Ne. 6.9.2020
Čas
02.20 - 04.45
Délka
145 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníPondělí 17. 5. 2021 Svátek má Aneta
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz