150 let pražské MHD je příležitostí podívat se na historii trolejbusové dopravy v Praze, její ukončení před mnoha desetiletími i postupnou realizaci plánu znovuzavedení trolejbusů na některých pražských linkách
Dlouhý popis
Trolejbusy se vrací do Prahy přesně po 50 letech od jejich neuváženého zrušení v r. 1972. Díky snahám o zlepšení životního prostředí ve městech a efektivnější využití energie se tentokrát vrací trolejbusy v moderním provedení. Jsou tišší, efektivnější a díky bateriové technologii i nezávislejší oproti jejich starším kolegům. Prvními moderními trolejbusy v Praze je možno se svézt na linkách 58 a 59. A brzy k nim přibydou další.
150 let pražské MHD je příležitostí podívat se na historii trolejbusové dopravy v Praze, její ukončení před mnoha desetiletími i postupnou realizaci plánu znovuzavedení trolejbusů na některých pražských linkách (Premiéra)
| Stanice ČT2 | Datum Út. 14.10.2025 | Čas 15.55 - 16.25 | Délka 30 min. | Typ dokument | Specifikace stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD |
| Podobné pořady |