Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

81% 742 hlasů
film / komedie, válečný, Francie/Velká Británie, , 132 min.
Don't Look Now: We're Being Shot At
DVD od 22.3.2004 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:50Francouzská filmová komedie o sestřelených anglických pilotech, kteří se za druhé světové války pokouší s pomocí několika Francouzů vrátit do Anglie.
V době 2. světové války nad Paríží Němci sestřelí spojenecký bombardér. Anglický pilot na padáku přistane přímo do náručí dvu rozšafných Francouzů - civilistů. Je to LUIS DE FUNÈS, povolaním průvodce a BOURVIL, povolaním malíř-natěrač. Chtějí pomoct britskému kapitánovi bezpečně se přesunout z Paříže na jih Francie. Pokouší se překročit demarkační čáru mezi severní a jižní Francií, kterou Němci ještě neobsadili. Odtud by to bylo kousek do Anglie. Musí se však vyhnout nejen německým jednotkám, ale především katastrofálním důsledkům vlastní nešikovnosti, trapasů a omylů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vážně skvělej film. Dost jsem se obávala, že to bude jenom nějakej další nudnej film, kterej je hrozně přehodnocenej, ale jak se ukázalo, tka to byly jenom moje obvyklý předsudky a film jsem si moc užila. Jsem ráda, že jsem se nechala přemluvit hodnocením.
Všechny komentáře k filmu 24+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Velký flám

<>Obrázek nenalezen<> Píše se rok 1941 a přímo nad Paříží je po úspěšném náletu sestřelen jeden z britských bombardérů. Členové posádky se dohodnou, že se sejdou v tureckých lázních u nádraží a pak seskočí na padácích. Zatímco velitel posádky, Sir Reginald, dopadne do pařížské ZOO, Mike Cunningham se snese přímo na lešení malíře Augustina Bouveta opravujícího fasádu kasáren SS a překazí tak vojenskou přehlídku na počest nového velitele. Třetí člen posádky Alan McIntosh skončí na střeše pařížské opery, kde se právě chystá slavnostní premiéra, jíž se má účastnit i nový velitel. <>Obrázek nenalezen<> Zatímco Siru Reginaldovi pomůže uniknout hlídač ZOO a Mikea doprovází na útěku přes pařížské střechy Augustin, Alanovi pomůže dirigent orchestru Stanislav Lefort, který letce vydává za svého žáka. A protože se letci nemohou dostavit na schůzku se svým velitelem, pošlou místo sebe své francouzské pomocníky, aby domluvili další postup. Setkají se s majitelem loutkového divadla, který ve své maringotce ukrývá raněného Mikea a slíbí letcům i jejich francouzským přátelům, že je s pomocí své vnučky Juliette dostane do neobsazené části Francie. Tak začíná dlouhé putování, které je plné veselých příhod i dobrodružství okořeněných suchým anglickým humorem a spontánní komikou Francouzů.


Podobné filmy

Shazam!
Zásluhou starého kouzelníka se z velkoměstem protřelého chlapce Billyho Batsona stává dosp...
dnes 20.00
Nova Cinema
Šerif Cogburn
(Rooster Cogburn) Nesnesitelný zástupce šerifa a pobožnůstkářka s dokonalou muškou jsou tř...
dnes 20.00
ČT2
Šimon a Matouš
(Il vangelo secondo Simone e Mateo) Italská bláznivá komedie o dvou falešných misionářích ...
dnes 21.50
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT2
Datum
St. 29.6.2022
Čas
15.15 - 17.20
Délka
125 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz