Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

70% 128 hlasů
film / komedie, Francie,
Le Grand bazar / The Big Store
DVD od 29.10.2004 Intersonic

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:43Další film ze ztřeštěné francouzské bažantovské éry.
Čtyři přátelé, na které se problémy jen lepí, se snaží uchránit Emilův obchod s potravinami a bistro před nekalou soutěží supermarketů, které ovládly trh a malé obchodníky doslova "převálcovali". Když ale nastanou problémy s vedením obchodu, přátelé zařídí prodej malého obchůdku za pěknou sumičku a Emile může odejít do důchodu na venkov.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Téma dalšího komediálního filmu s populární francouzskou hudební kapelou Les Charlots má hodně co do činění s realitou a co si budeme povídat, daná problematika je stále aktuální. Konkurenční likvidace malých obchodů silnými obchodními domy. V roli majitele jednoho obchůdku se objevuje Michel Galabru, jehož prostřednictvím máme možnost vidět osobní dopad takového skutku. A samozřejmě nechybí ani Jacques Seiler. Sice vážné téma, ale to by nebyl Les Charlots, aby vše náležitě nepojali humorem sobě vlastním. Situačního humoru a groteskních scén je tu tady opět více než dost a byť se to každému nemusí zdát, jejich skopičiny tentokrát nejsou zase až tak přepálené, jako u jejich předešlých snímků. Dějově jde doslova o válečný stav ve snaze obchodnímu domu ublížit, jak to jen jde. A to je to, oč tu běží. Humorná stránka na dnešní dobu sice již krapet zastaralá, ale se svým správným smyslem pro humor stále pobaví.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Velký bazar

Známí komici, kteří si říkají Les Charlots, jsou čtyři nerozluční přátelé, hudebníci, volnomyšlenkáři, kteří jsou vždy ochotni zastat se slabších. Pracovali v továrně na motocykly, ale provoz byl zrušen, a kromě toho jejich pracovní morálka stejně nebyla valná. Nešťastná čtyřka se sejde u svého přítele Emila, majitele maličkého bistra. Ale ten má mnohem větší problémy. Přímo proti jeho obchůdku se staví obří supermarket, který mu brzy přetáhne všechny zákazníky. Mladíci se okamžitě pustí do boje proti této nekalé konkurenci. Vymyslí řadu neuvěřitelných sabotáží, ale supermarket je jako ledoborec, nezadržitelně postupuje stále kupředu a vše ničí.


Podobné filmy

Shazam!
Zásluhou starého kouzelníka se z velkoměstem protřelého chlapce Billyho Batsona stává dosp...
dnes 20.00
Nova Cinema
Šerif Cogburn
(Rooster Cogburn) Nesnesitelný zástupce šerifa a pobožnůstkářka s dokonalou muškou jsou tř...
dnes 20.00
ČT2
Šimon a Matouš
(Il vangelo secondo Simone e Mateo) Italská bláznivá komedie o dvou falešných misionářích ...
dnes 21.50
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
St. 6.7.2022
Čas
03.40 - 06.15
Délka
155 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz