Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie

(Sea Power, A Story of Battleships) Štvanice.
Jaderné ponorky, letadlové lodě a fregaty. V desetiletích následujících po druhé světové válce se vojenská námořnictva světových mocností pouštějí do bezprecedentního technologického soupeření, které bude trvat až do konce osmdesátých let. Francouzský dokumentární cyklus


Dlouhý popis
Jaderné ponorky, letadlové lodě a fregaty. V desetiletích následujících po druhé světové válce se vojenská námořnictva světových mocností pouštějí do bezprecedentního technologického soupeření, které bude trvat až do konce osmdesátých let. Francouzský dokumentární cyklus (Premiéra)
Vynález atomové bomby mění podobu světa a ovlivňuje též strategii námořního boje. V roce 1955 přebírá americké námořnictvo první ponorku s jaderným pohonem, která může zůstat pod vodou prakticky neomezeně dlouho. S příchodem ponorek vyzbrojených balistickými střelami mohou být rakety odpalované i zpod vodní hladiny. Ponorky vyzbrojené jadernými hlavicemi mohou stiskem jediného tlačítka zaútočit na jakékoli hustě obydlené místo na Zemi. Mezi vojenskými námořnictvy Spojených států a Sovětského svazu se rozjíždí smrtelná hra kočky s myší. Námořnictva v rámci ochrany proti hrozbě jaderného útoku zlepšují své systémy odposlechu prostřednictvím podmořských kabelů či ponorných sonarů tažených vrtulníky. Za studené války, kde proti sobě stojí Západ a Sovětský svaz, každé námořnictvo ví, že po útoku bude následovat protiúder. Posádky válečných plavidel s jadernými zbraněmi na palubě mohly v každém okamžiku zapálit doutnák, který by dokázal zničit celý svět.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 2.10.2022
Čas
08.55 - 09.45
Délka
50 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Pravda o útoku na Pearl Harbor (1/2)
Byl admirál Kimmel jako velitel tichomořského loďstva opravdu zodpovědný za katastrofu 7. ...
zítra 06.00
ČT2
Sto divů světa (5/13)
Unikáty ze seznamu světového dědictví UNESCO. Palác Taj Mahal, Vergelegen, města: Oaxaca, ...
zítra 07.40
ČT2
Starověké říše
(Empire Games) Aztékové Výpravný dokumentární cyklus zaměřený na politické útoky, osobní p...
zítra 12.23
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 9. 12. 2022 Svátek má Vratislav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz