Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

60%
seriál / thriller Česká republika,
< Předchozí díl3. z 5 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...


Zaměstnankyně celní správy Blanka Říhová najde na železničním přechodu v mrazírenském voze mrtvolu muže. Případ vyšetřuje starý ironický praktik npor. Drnek a jako svůj první případ vysokoškolsky vycvičený por.Tománek. Indicie nalezená na místě činu přivede vyšetřovatele na stopu bandy pašeráků.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Filmy a potažmo celá kultura je poplatná době v které vznikala. Podívejme se třeba na filmy z první republiky, zde se také vyskytovali štědří průmyslníci, kteří obdarovávali jen tak mimoděk své pracovníky. Ano je pravda, že v některých filmech z doby vzniku tohoto seriálu bylo angažovanosti přespříliš. Zkusme se však od tohoto momentu odprostit a nestraně hodnotit výkony herců a popřípadě i děj. Přiznám se, že se rád za těchto podmínek na tyto filmy popř. seriály rád podívám.
Všechny komentáře k seriálu 7+ Napiš komentář k seriálu a získej DVDPopis dílu Případ živého muže

Příběh vypráví o mladé zaměstnankyni celní správy,která vedle svého citového zklamání prožívá napínavý příběh spojený s vraždou a odhalením bandy pašeráků.Na železničním přechodu nachází v mrazírenském voze,v kontejneru a led,mrtvolu muže mladá celnice Blanka Říhová.Utrpí šok,takže zapomene,že u dvířek do kontejneru sebrala také papírek,na němž bylo jméno a název nějakého místa.Případ vyšetřuje starý ironický praktik npor.Drnek a jako svůj první případ vysokoškolsky vycvičený por.Tománek.Ten zakládá všechno na jméně na papírku-ovšem ten vyhodili, když vezli uniformu Říhové do čistírny a kropící vůz jméno zcela znečitelnil.Říhová si nemůže vzpomenout-mimo to si také řeší své osobní problémy,protože se rozchází se svým milým.Drnek v archívu vyštrachá starý případ pašeráků,v němž figurují jistá jména,která by mohla mít souvislosti s tímto případem,ale Říhová si nevzpomíná,ovšem mezi ní a Tománkem začíná vznikat vzájemná sympatie.Drnek svými rozbory a úvahami dochází k názoru, že zavražděný byl Němec z NSR a že ho do ČSSR poslali, aby zmátli stopy vyšetřovatelů.Ukazuje se,že byl zřejmě zavražděn už v NSR - nakonec v něm starý celník Hřímal poznává známého pašeráka ze Schirndingu.To, že u jeho mrtvoly byl lístek,ukazuje, že pašeráka odrovnala nějaká konkurenční pašerácká parta,která vraždu chtěla svrhnout na jinou pašeráckou partu.Zabitý pašerák totiž kdysi fungoval v případu,který byl odhalen díky anonymnímu udání-zřejmě opět ze strany konkurence.Na výletě s účastníky aktivů celníků předjede auto, v němž jede Říhová,západoněmecký TIR,který má na krycí plachtě velký nápis ZOLDER, HAMBURG,a tu se Říhové rozsvítí,to je to, co bylo napsáno na cedulce u mrtvoly zavražděného pašeráka.Soukromé auto se pustí spletitou cestou v pronásledování pašeráckého a vražedného TIRu.Mladí celníci donutí pohraničníky a celníky na hranici ve Strážném, aby v TIRu provedli podrobnou kontrolu - ukáže se,že ačkoli deklarovali zásilku hraček,vezou ve skutečnosti pašované americké cigarety.Do Strážného dojíždí i Drmek s Tománkem.Drnek osobitou rutinou vyslýchá druhého řidiče,dokáže mu, že jeho stopy jsou i na kojtejneru v mazícím voze,v němž byl nalezen zavražděný,dokáže mu, že ač se vydává za druhého řidiče,neumí vůbec řídit,a ačkoli předstírá,že se jmenuje Schnider,že on sám je majitelem firmy Zolderem,a také vrahem svého pašeráckého konkurenta.Říhová a Tománek se už otevřeně sbližují.


Podobné seriály

Hercule Poirot VII (1)
Vražda Rogera Ackroyda I na venkově bují vášně, lásky a nenávisti, které mohou vyústit ve...
dnes 22.06
ČT1
Kriminálka Miami IV (20)
(CSI: Miami IV) Volný pád Dva mladíci, kteří vykrádají zchátralé objekty, objeví v budově...
zítra 01.30
Nova
Closer VII (4)
(The Closer VII) Pod kontrolou Cestou do letního tábora se ztratí devítiletý chlapec. Pol...
zítra 04.05
Prima
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Ne. 10.3.2024
Čas
16.20 - 18.15
Délka
115 min.
Typ
seriál
Specifikace
HD


Registrace
PřihlášeníPátek 19. 4. 2024 Svátek má Rostislav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz