Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Přírodní svět, Cestování

Nejstarší slovenský národní park a nejmenší velehory světa, to jsou Vysoké Tatry, do kterých se se svým karavanem přesouvá Dalibor Gondík. Kromě hor však neopomene také návštěvu Kežmaroku a Levoče. Režie: J. Wehrenberg


Dlouhý popis
Nejstarší slovenský národní park a nejmenší velehory světa, to jsou Vysoké Tatry, do kterých se se svým karavanem přesouvá Dalibor Gondík. Kromě hor však neopomene také návštěvu Kežmaroku a Levoče. Režie J. Wehrenberg (Premiéra)
Vzhůru do nejvyššího pohoří Slovenska, do Tater! Štrbské pleso je vůbec nejvýše položená tatranská osada a klimatické lázně v jednom. Slavná Tatranská električka vozí turisty z Popradu až na Štrbské pleso už přes sto let a během 35 kilometrů zdolá úctyhodných 580 metrů převýšení. Opačným směrem se divoce hrne Poprad, řeka s nejstrmějším spádem na Slovensku. V turistickém středisku Hrebienok nad Starým Smokovcem čeká Dalibora zatěžkávací zkouška. Po vzoru tatranských nosičů vystoupá s nákladem na Zámkovského chatu a sám si tak vyzkouší, že to není žádná legrace. V Evropě jsou tito nosiči naprostým unikátem. Z hor se s Daliborem přesouváme do Kežmaroku, který býval dlouhá staletí centrem obchodu a vzdělanosti a třetím největším cechovním městem hned po Bratislavě a Košicích. K regionu Spiš neodmyslitelně patří nádherná krajina a umění středověku. Tajemnou dominantou celého kraje je Spišský hrad, který je nejrozsáhlejší hradní zříceninou ve střední Evropě a jedním z největších hradních komplexů v Evropě. Nový cyklus odhaluje skryté krásy Slovenska ze zcela nové perspektivy.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
So. 1.2.2020
Čas
16.40 - 17.07
Délka
27 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Přírodní vesmír (10)
Wachau: Perla světového dědictví Neskutečně pestrý a někdy i divoký svět je všude kolem n...
zítra 02.05
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Sex, lži & motýli
(Sex, Lies and Butterflies) Tajnosti živoucích šperků přírody. Rakouský dokument
zítra 10.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Krajina v tísni
Téma rovnováhy vody v české krajině a stavu klimatu v budoucnosti. Připravil P. Jančárek
zítra 13.31
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 23. 2. 2020 Svátek má Svatopluk
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz