Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Cestování

Putování napříč Polskem zakončí Zbygniew Czendlik v Pomořském vojvodství, na jehož severní hranici dorazí k Baltskému moři. Nakonec představí města Gdyně a Gdaňsk, která nabízí mnohé k poznání, i možnosti aktivního odpočinku. Závěr další řady oblíbeného cyklu putování s domem na kolečkách. Režie: J. Wehrenberg


Dlouhý popis
Putování napříč Polskem zakončí Zbygniew Czendlik v Pomořském vojvodství, na jehož severní hranici dorazí k Baltskému moři. Nakonec představí města Gdyně a Gdaňsk, která nabízí mnohé k poznání, i možnosti aktivního odpočinku. Závěr další řady oblíbeného cyklu putování s domem na kolečkách. Režie J. Wehrenberg (Premiéra)
Cesta polskou krajinou spěje ke svému závěru. Než se tak ale stane, navštěvuje Zibi unikání Kašubsko, ve kterém se seznamuje nejen s lidovými zvyky a tradicemi, ale i místním jazykem - kašubštinou. Poslední zastavení patří městům Gdaňsk a Gdyně, která jsou součástí takzvaného Trojměstí a řadí se k nim ještě město Sopoty. Gdyně se pyšní přístavem, jehož součástí jsou i raritní lodě připomínající historii polského námořnictva. Gdaňsk pak okouzlí svým historickým centrem. Zibi je v závěru cesty, kterou s karavanem Karlem po své rodné zemi podnikl. Objevil nespočet historických zajímavostí, majestátnost měst i pestrost polské krajiny. Nevynechal ani lokální gastronomii a radost přinesla i mnohá setkání s místními obyvateli této nedaleké země.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 5.6.2024
Čas
21.00 - 21.30
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
dnes 11.55
ČT2
Příběh velké lásky - Klára a Ivan Trojanovi
Společně poodhalíme příběhy životních lásek populárních osobností
dnes 19.50
Barrandov
Boxerky z Klokočova
Křehké dívenky z Vítkovska dokáží, co jiné holky z vesnic, ale navíc umějí dát i pořádnou ...
zítra 04.25
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 25. 6. 2024 Svátek má Ivan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz