Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Cestování

Zbigniew Czendlik pokračuje ve své cestě, tentokrát do města Toruň v Kujavsko – pomořském vojvodství a dále na sever, na hrad Malbork, největší gotickou cihlovou stavbu na světě, v sousedním Pomořském vojvodství. Nová řada oblíbeného cyklu putování s domem na kolečkách. Režie: J. Wehrenberg


Dlouhý popis
Zibi pokračuje na cestě neomylně směřující na sever země. Než se tak ale stane, navštěvuje Kujavsko - pomořské vojvodství, mezi jehož významná sídla patří město Toruň. Pozornost poutají historické stavby z červených cihel i šikmá věž, která je součástí městského opevnění. Za návštěvu stojí také rodný dům Mikuláše Koperníka a historické centrum města. Slunečný den přímo láká k procházce přírodou, a tak je další zastávkou přírodní rezervace Wiosło Duże s výhledem na řeku Vislu. V sousedícím Pomořském vojvodství pak nelze opomenout gotický hrad Malbork. Zcela unikátní stavba ze 13. století, o jejíž výstavbu se zasloužil Řád německých rytířů, ukrývá několik výjimečností. Jedná se nejen o největší gotickou stavbu, ale také největší cihlový hrad na světě. A jeho majestátnost podtrhuje i fakt, že nebyl nikdy dobyt.
Zbigniew Czendlik pokračuje ve své cestě, tentokrát do města Toruň v Kujavsko - pomořském vojvodství a dále na sever, na hrad Malbork, největší gotickou cihlovou stavbu na světě, v sousedním Pomořském vojvodství. Nová řada oblíbeného cyklu putování s domem na kolečkách. Režie J. Wehrenberg (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 2.6.2024
Čas
16.35 - 17.05
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
dnes 11.55
ČT2
Příběh velké lásky - Klára a Ivan Trojanovi
Společně poodhalíme příběhy životních lásek populárních osobností
dnes 19.50
Barrandov
Boxerky z Klokočova
Křehké dívenky z Vítkovska dokáží, co jiné holky z vesnic, ale navíc umějí dát i pořádnou ...
zítra 04.25
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 25. 6. 2024 Svátek má Ivan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz