Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Cestování

Zbigniew Czendlik pokračuje ve své cestě, tentokrát do města Toruň v Kujavsko – pomořském vojvodství a dále na sever, na hrad Malbork, největší gotickou cihlovou stavbu na světě, v sousedním Pomořském vojvodství. Nová řada oblíbeného cyklu putování s domem na kolečkách. Režie: J. Wehrenberg


Dlouhý popis
Zibi pokračuje na cestě neomylně směřující na sever země. Než se tak ale stane, navštěvuje Kujavsko - pomořské vojvodství, mezi jehož významná sídla patří město Toruň. Pozornost poutají historické stavby z červených cihel i šikmá věž, která je součástí městského opevnění. Za návštěvu stojí také rodný dům Mikuláše Koperníka a historické centrum města. Slunečný den přímo láká k procházce přírodou, a tak je další zastávkou přírodní rezervace Wiosło Duże s výhledem na řeku Vislu. V sousedícím Pomořském vojvodství pak nelze opomenout gotický hrad Malbork. Zcela unikátní stavba ze 13. století, o jejíž výstavbu se zasloužil Řád německých rytířů, ukrývá několik výjimečností. Jedná se nejen o největší gotickou stavbu, ale také největší cihlový hrad na světě. A jeho majestátnost podtrhuje i fakt, že nebyl nikdy dobyt.
Zbigniew Czendlik pokračuje ve své cestě, tentokrát do města Toruň v Kujavsko - pomořském vojvodství a dále na sever, na hrad Malbork, největší gotickou cihlovou stavbu na světě, v sousedním Pomořském vojvodství. Nová řada oblíbeného cyklu putování s domem na kolečkách. Režie J. Wehrenberg (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 29.5.2024
Čas
21.00 - 21.30
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Letecké katastrofy
(Mayday 18) Nedostatek disciplíny 31. srpna 1988. Let společnosti Delta Airlines 1141 míř...
dnes 17.45
ČT2
IGNIS BRUNENSIS 2004
Dokument z mezinárodní přehlídky ohňostrojů v Brně (2004)
zítra 02.00
ČT1
Číslo poslední
Jak vypadá život hrobníka, který kope jámy pro zemřelé na desítkách hřbitovů? Jeho práce z...
zítra 05.10
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 17. 6. 2024 Svátek má Adolf
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz