Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Dnešním hostem J. Hanzlíka je přední česká herečka (1997). Režie: P. Vantuch


Dlouhý popis
Dnešním hostem J. Hanzlíka je přední česká herečka (1997). Režie P. Vantuch
Libuše Šafránková patří mezi jednu z našich nejvýraznějších hereček. Před kamerou se poprvé objevila ve dvoudílné televizní adaptaci Babičky (1971) Boženy Němcové. Mladičká Libuše zde upoutala pozornost televizních diváků v postavě dívčí, a přesto vážné Barunky. Již od počátku své herecké kariéry Šafránková poutá pozornost svým půvabným zjevem, nezdolným temperamentem a milým výrazem, a tak ji režiséři rádi a často obsazují do pohádek. Srdce diváků si získala jako Popelka z pohádky Tři oříšky pro Popelku (1973), která se stala jedním z nejtradičnějších vánočních atributů. Po kurážné Popelce si ještě například zahrála tajemnou Večernici v pohádce Princ a Večernice (1979) a ještě tajemnější a temnější princeznovskou dvojroli ve filmu Třetí princ (1983). Na filmovém plátně se v roce 1993 objevila v roli Štěstí, a to v Zelenkově Nesmrtelné tetě, v roce 2011 jí byla režisérem Vítem Karasem svěřena kouzelnice Micimutr ve stejnojmenné pohádce.
Velkou popularitu jí rovněž přinesla vodnická holka ve snímku Jak utopit dr. Mráčka (1974). Svůj komediální talent - naplno a s velkým úspěchem - předvedla také ve filmech Křtiny (1981), Slavnosti sněženek (1983) nebo Vesničko má středisková (1985). Máme tak možnost sledovat její důstojný herecký přerod od pohádkových princezen, mladých energických dívek k typově různorodým postavám.
Velmi často se jak na plátně, tak na televizní obrazovce objevuje po boku svého muže Josefa Abrháma. Ať je to v komedii Svatební cesta do Jiljí (1983), v životopisném snímku o K. Čapkovi Člověk proti zkáze (1989), ve filmovém ztvárnění hry V. Havla Žebrácká opera (1991), v televizním zpracování slavné komedie A. P. Čechova Jubileum (1985), v úsměvném příběhu o svérázném doktorovi a jeho manželce Doktor Munory a jiní lidé (1997) nebo v televizní mikrokomedii Dokonalý muž, dokonalá žena (1988) či ve filmu Všichni moji blízcí (1999).
Velkou přízeň diváků a přímo masovou popularitu Šafránkové přineslo i účinkování v seriálech, do kterých je velmi často obsazována (Cirkus Humberto, Četnické humoresky). Na televizní obrazovku ČT1 se nyní vrací oblíbený televizní seriál Náhrdelník (1992), kde si zahrála hlavní roli zpěvačky Josefíny.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Ne. 5.4.2020
Čas
08.15 - 08.55
Délka
40 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky

Podobne televizni porady

Úsměvy Karla Šípa
Dnešním hostem J. Hanzlíka je oblíbený moderátor, humorista a textař, který zítra oslaví 7...
dnes 08.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Tajemství Waldemara Matušky
Waldemar Matuška. Uhrančivé oči, bradka a nezapomenutelný hlas - to je Waldemar Matuška. Z...
dnes 20.30
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Tajemství Vladimíra Menšíka
Vladimír Menšík. Příběh herecké legendy s nelehkým osudem. Na život po boku fenomenálního ...
dnes 21.25
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 31. 5. 2020 Svátek má Kamila
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz