Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

61% 858 hlasů
film / komedie, drama, romantický, USA, , 109 min.
Leatherheads
DVD od 3.11.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:21Vysloužilý hráč fotbalu Dodge Connolly najímá válečného hrdinu Cartera Rutherforda, aby pomohl jeho týmu znovu dobýt ztracenou slávu. Získává však mnohem víc, než předpokládal. Spolu s Carterem se totiž u týmu objevuje i půvabná a bystrá novinářka Lexie Littleton, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní, ale její srdce může patřit pouze jednomu z nich. Inteligentní a vtipná romantická komedie Tvrdé palice dokazuje, že o lásku se hraje nečistě a vítězem je vždycky ten rychlejší.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu George Clooney před kamerou, George Clooney za kamerou a svěží sportovní film o postarším týpkovi, kterak zachránil svou pílí a uhrančivostí tým amerického fotbalu před zánikem poté, co ho opustil sponzor. Píše se rok 1925, ale svým způsobem jakoby se to odehrávalo dnes. Na všem podstatném, co je v příběhu zohledněno, se za ty roky do dnešních dob absolutně nic nezměnilo. Snímek ze sportovní tématikou obsahuje veškeré dění kolem sportu. Máme tu samozřejmě sportovní tým, v tomto případě amerického fotbalu, hráčské hvězdy, manažerskou pozici snažící se o vše podstatné kolem týmu a dva dva typy novinářů. Jedni komentují sportovní dění, a najdou se i tací, kteří se na nějakou hráčskou hvězdu snaží najít nějakou tu špínu k mediálnímu očernění. A tak se tímto filmem vyobrazuje sportovní obraz ze všech směrů, o jakých většinou sportovní fanoušek nemá ani potuchy. Takže sport a starosti s tím spojené, novinářská práce a odezva dané doby s porovnáním s přítomností. George Clooney je ve své roli takový jaký je a Renée Zellweger v pozici novinářsky, snažící právě nějakou tu špínu najít, doslova překvapuje svou náturou a agresivním pojetím charakteru své role. Snímek má úžasnou svěží atmosféru, takže po divácké stránce je potíž posoudit, má-li se to brát vážně nebo se nad tím jen pousmát. George Clooney se nechal slyšet, že se inspiroval různými styly obdobných sportovních snímků a snažil se o vytvoření svého tvůrčího rukopisu. Jestli se mu to povedlo je samozřejmě na divácích. Každopádně snímek oplývá lehkostí, humorem a vážnosti hlavně právě tím neskonalým sportovním duchem. Ale jo, na jiné myšlenky diváka umí přivést. Je to snímek k pobavení a odpočinku, ne ryze sportovní, tedy s nějakým dramatickým a emotivním zápasem, jak by se možná mohlo očekávat. Někdo to bere u Clooneyho coby režiséra jako krok zpět, ale na druhou stranu, proč ne.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tvrdé palice

Poté, co Connollyho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví Dodge agenta CC Fraziera (Jonathan Pryce - Piráti z Karibiku, Bratři Grimmové), aby získal vycházející univerzitní fotbalovou hvězdu plnící stadiony Cartera "The Bullet" Rutherforda (John Krasinski, TV seriál The Office, Kněz je poděs), aby začal hrát s jeho drsnou partičkou. Dodge věří, že díky tomuto přestupu konečně umírající fotbal získá celonárodní pozornost. Carter je zlatý válečný hrdina, který na konci první světové vojny donutil kapitulovat mnoho Němců, dítě štěstěny, které na hřišti rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Carter je tak dokonalý, že to snad ani není možné. A Lexie Littleton (R. Zellweger) dokáže, že na tom pravděpodobně něco bude. Začínající ztřeštěná novinářka Lexie, pověřená svým šéfem, aby psala o ligových zápasech, podezírá Cartera, že ne úplně všechno v jeho hrdinném vyprávění o válečné minulosti je pravda. Jak se tak snaží zjistit víc, bažant Carter a vysloužilý Dodge se začnou rvát o její přízeň. Profi fotbal přestává být sportem pro zábavu a pomalu se stává tvrdým "byznysem" a Dodge musí bojovat nejen o srdce vysněné dívky, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu.... Clooney má v Tvrdých palicích dvojí úlohu, hraje hlavní postavu a sedl si i na režisérskou židli. Scénář napsali Duncan Brantley a Rick Reilly. Producenty jsou Grant Heslov (Dobrou noc a hodně štěstí, Nesnesitelná krutost) a Casey Silver (Okrsek 49, Ohnivý oceán) ze studia Smokehouse Productions.


Podobné filmy

Evita
Píší se čtyřicátá léta a mladá Evita má hlavu plnou snů. Opouští svůj chudý vesnický domov...
dnes 07.50
Nova Cinema
Stolečku, prostři se!
(Tischlein deck dich) Tři bratři dostanou od mistrů, u kterých se vyučili, vzácné dary. Pr...
dnes 08.20
Nova
Zamilovaný Shakespeare
(Shakespeare in Love) Joseph Fiennes se vášnivě zamiloval do mladičké Gwyneth Paltrow. S l...
dnes 11.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Čt. 29.7.2021
Čas
08.25 - 10.40
Délka
135 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 23. 10. 2021 Svátek má Teodor
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz