Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

65% 1094 hlasů
film / komedie, akční, dobrodružný, drama, historický, romantický, Rakousko/Velká Británie/USA, , 105 min., od 11 let
The Three Musketeers
Kinopremiéra v ČR 27.1.1993, DVD od 15.8.2003 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:31Všichni za jednoho, jeden za všechny!
Znovu jsou zde: odvážný romantik D´Artagnan, melancholický cynik Athos, krásný a tajnůstkářský Aramis a ješitný dobrák Porthos. Vracejí se a s nimi všechny lásky, dobrodružství a intriky, tak jak je ve své legendární knize popsal nespoutaný bouřlivák Alexandre Dumas. D´Artagnan znovu zahoří láskou ke krásné paní Bonacieuxové, Anna Rakouská ještě jednou věnuje své diamantové závěsky vévodovi z Buckinghamu a nade všemi se bude vznášet temný stín hrozivého kardinála Richelieu. Čtyři přátelé opět vyskočí do sedel, aby se bili za čest Francie a srdce krásných žen, sledováni otcovským zrakem pana de Tréville a hněvivýma (byť krásnýma) očima zrádné Mylady. Doprovodíme je na cestě do Londýna i k La Rochelle, prožijeme s nimi dobrodružství soubojů i tajných výprav, nebezpečí dvorských intrik i romantiku lásky. Ale hlavně přátelství, hluboké a věrné, které, jak dobře víme, vzniklo díky Athosově rameni, Porthosově zlatému pasu a Aramisově kapesníku...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nechci sahat Davidu Longherymu na jeho tvůrčí inspiraci, nechci mu vlastně sahat vůbec na nic, jen mu zapíchnout kord hluboko do zadku aby neprznil Dumasovo dílo. Kdo si myslí, že tady mávám něčím jiným než kordem, tak si domýšlí špatně a je sprostý...:-).Prostě spíš taková akční pohádka u které se projevuje absolutní neúcta k předloze. V době, kdy se čte méně a méně si nemyslím, že to je dobře, nebo má pozměnit název.
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tři mušketýři

obrazek
Ve snaze zjednodušit příběh tak, aby jej pochopil i průměrný americký divák, scénárista David Loughery nelítostně vyškrtal řadu motivů (lásku královny Anny a Buckinghama a tedy celou zápletku s diamantovým náhrdelníkem) a všechno ostatní dokonale zpřeházel, takže z původního Dumasova románu nezůstal kámen na kameni (snad s výjimkou seznámení mušketýrů). Ty tam jsou rafinované intriky kardinála Richelieua, z něhož se stal maniak posedlý touhou zavraždit krále a usednout na francouzský trůn, z podlé Mylady se stala ubohá oběť, kterou zhrzený Athos brání zuby nehty, atd. <>Obrázek nenalezen<> Vše začíná ve chvíl, kdy d´Artagnan odjíždí z rodného Gaskoňska do Paříže pronásledován sousedy, kterým svedl sestru. Chce se stát mušketýrem, ale Richelieu mušketýrský pluk rozpustil, aby tak zbavil krále ochrany. Hned po příjezdu se mladík dostane do sporu s Athosem, Porthosem a Aramisem, takže jej vbrzku čeká řada soubojů. Když se však objeví kardinálovi gardisté, d´Artagnan bojuje po jejich boku. Je omráčen Rochefortem a dopraven do vězení. Podaří se mu uprchnout, ale vyslechne přitom rozhovor kardinála s Mylady. Žena je pověřena úkolem dopravit do Anglie smlouvu, podle níž by měl Richelieu s Buckinghamovou pomocí odstranil krále a sám usednout na trůn. Naslouchajícího mladíka však chytí a je odsouzen k smrti.
obrazek
Přes popravou ho zachrání Athos, Porthos a Aramis. Když jim mladík prozradí, co vyslechl, rozjedou se bývalí mušketýři za Mylady. Kardinál mezitím usiluje o mladou královnu Ann, ta však jeho dvoření odmítá. Mylady padne do rukou mušketýrů a Athos v ní pozná svou bývalou ženu, o níž se domníval, že je mrtvá. Mylady, která páchala zlo jen z trpkosti, prozradí mušketýrům plán na zavraždění krále během oslavy jeho narozenin a pak se vrhne ze skály. Mušketýři spěchají zpět do Paříže, aby zabránili atentátu na krále, což se jim také samozřejmě podaří.


Podobné filmy

(J)elita ze střídačky 2
(Benchwarmers 2: Breaking Balls) Ben je bývalý hráč baseballu, který musel kariéru skončit...
dnes 05.40
Nova Cinema
Stolečku, prostři se!
(Tischlein deck dich) Tři bratři dostanou od mistrů, u kterých se vyučili, vzácné dary. Pr...
dnes 07.20
Nova Cinema
Happy Feet
Na ledové a zasněžené Antarktidě musí každý tučňák umět krásně zpívat, aby prostřednictvím...
dnes 09.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Út. 28.9.2021
Čas
23.50 - 01.50
Délka
120 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníÚterý 26. 10. 2021 Svátek má Erik
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz