Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Sport / Cyklistika

Příběh prvního nevidomého sportovce na světě Ondřeje Zmeškala, který na tandemovém kole s trasérem úspěšně dokončil celou trať nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France. Jeho trasa měřila 3414 km. Režie: R. Málek


Dlouhý popis
Příběh prvního nevidomého sportovce na světě Ondřeje Zmeškala, který na tandemovém kole s trasérem úspěšně dokončil celou trať nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France. Jeho trasa měřila 3414 km. Režie R. Málek (Premiéra)
Od té doby, co přišel o zrak Ondřej Zmeškal předává lidem na přednáškách nebo skrze film a sportovní vítězství svůj životní příběh, aby je motivoval a inspiroval. Provází ho spousta životních pádů a nejistot, vedle toho je ale lemován i mnoha úspěchy a osobními vítězstvími. Tragická ztráta zraku a silná vůle věci nevzdávat ho znovu dovedly k tomu, co ho vždycky naplňovalo. Vypráví o vůli a chuti bojovat.
Pochází z Nového Telečkova. Když ve dvaceti letech náhle ztratil zrak, nebylo to lehké období, ale sport ho vrátil znovu do hry. Od prvních krůčků s vodicím psem Blackem a běhů na krátké vzdálenosti po boku traséra se dopracoval až k účasti na výkonnostně náročných celosvětových závodech.
Jak? "Jednoho dne jsem se zkrátka rozhodl, že místo truchlení nad svým osudem začnu pomáhat dalším lidem se zdravotním postižením a stanu se pro ně živoucí motivací, proč to nezabalit.", říká Ondřej.
Rád si dává výzvy, abych sobě, ostatním nevidomým i vidícím lidem ukázal, že s vytrvalostí se dá zvládnout vše. S touto myšlenkou a za pomoci traséra (spojence, který mu při běhu dělá "náhradní oči") v roce 2016 úspěšně dokončil Maraton na Velké čínské zdi - podle žebříčku organizace Albatros Adventure Marathons jeden ze sedmi nejnáročnějších maratonů světa. Získanou medaili ze závodu např. následně vydražil ve prospěch malého chlapce trpícího svalovou dystrofií.
Kromě dalších výzev, jako první nevidomý na světě také na tandemovém kole s trasérem úspěšně dokončil v roce 2021 celou trať nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France. Film "Tour de France ve tmě" vypráví příběh tohoto výjimečného závod.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 19.6.2024
Čas
22.05 - 23.00
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Ve službě: za mřížemi
V českých věznicích je téměř 20 000 trestanců. Je to čtvrtá nejvyšší míra uvěznění v Evrop...
dnes 21.30
Prima
Letecké katastrofy
(Mayday 18) Volný pád 7. října 2008. Let Qantas Airways 72 mířící ze Singapuru do Perthu ...
zítra 11.50
ČT2
Za mřížemi: v nejdrsnějších věznicích světa (3/6)
San Pedro v bolivijském La Paz je věznice, do které se pomalu neodváží vstoupit ani samotn...
pá. 19.7. 00.25
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 17. 7. 2024 Svátek má Martina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz