Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Věda / Technologie

Větrné mlýny.
Větrné mlýny byly po dlouhá staletí tím nejrafinovanějším, co člověk dovedl zkonstruovat a využít. Ačkoliv později přišly o svoje prvenství i svůj účel, představují cenné svědectví o vynalézavosti našich předků a jejich příbězích. Režie: D. Sís


Dlouhý popis
V naší zemi je mnoho unikátních technických památek, jejichž význam překračuje hranice a čas. Díky talentu, umu a odvaze našich předků byl vytvořen jedinečný odkaz, který můžeme považovat za naše národní industriální dědictví, ať už jde o mosty, textilky, mlýny nebo vojenské pevnosti. Každý z osmi dílů cyklu je založen na představení tří technických památek, které v dané kategorii staveb představují milníky ve svém oboru a společně reprezentují technologický vývoj v dané oblasti. Zatímco efektní kamera zachycuje jejich působivou industriální podobu ze vzduchu, země i v podzemí, zvídavý průvodce Miroslav Táborský vysvětluje funkce jednotlivých památek a ozřejmuje jejich význam v rámci společenského a historického kontextu. Důležitý je zde důraz na účel staveb a jejich efektivitu, a také na vynalézavost našich předků, přičemž příběhy vzniku jednotlivých staveb jsou zde rámovány životními osudy jejich stavitelů. Divákům tak každý díl nabídne nejen inspiraci, ale i nové, překvapivé pohledy, příběhy a informace s památkami spojené.
Větrné mlýny byly po dlouhá staletí tím nejrafinovanějším, co člověk dovedl zkonstruovat a využít. Ačkoliv později přišly o svoje prvenství i o svůj účel, představují cenné svědectví o vynalézavosti našich předků a jejich příbězích. Režie D. Sís (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 29.2.2024
Čas
21.25 - 21.50
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Top Gear XV (1)
(Top Gear XV) Nejslavnější motoristický magazín světa, který pravidelně sleduje tři sta mi...
dnes 10.25
Prima Cool
Letecké katastrofy
(Mayday 22) Dvojí porce potíží Na letišti v Lucemburku se 31. března 1992 ke vzletu připr...
dnes 12.26
ČT2
Když tvůj život není tvůj
Otevřené svědectví o životě v sektě, o nástrahách a manipulaci, a také o tom, kudy může vé...
dnes 13.11
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 13. 4. 2024 Svátek má Aleš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz