Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

56%
film / komedie, akční, Francie, , 91 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 12.4.2007 v SK 10.5.2007, DVD od 15.10.2007 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize st. 26.6. CineStar Comedy 10.50
CineStar Comedy 10.50
Ukázka
01:32Připoutejte se!
Taxi 4 je čtvrtou částí slavné automobilové ságy Taxi napsané Lucem Bessonem. Všichni hlavní herci trilogie Taxi se vrací ke čtvrtému opusu - taxikář Samy Naceri, nešikovný policajt Frédéric Diefenthal, komisař Bernard Farcy, jehož role zaujímá v tomto díle mnohem významnější post než u předchozích dílů. Rovněž se vrací Emma Wyklund a Edouard Montoute, stejně tak i režisér Gérard Krawczyk, který stál u zrodu Taxi 2 a 3. Jediná Marion Cotillard, hvězda třech předchozích filmů, se natáčení čtyřky nezúčastnila.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Luc Besson moc dobře ví, že neustále opakovat něco, čím série začala je jen omílání vody a tak děj postupně posouval jinam. Příběh již nesleduje počínání Daniela coby kontroverzního taxikáře a přeborníka v rychlosti, ale především policistu Emiliena ve snaze chytit jistého belgického zločince. Kupodivu, těžko říci jestli se to Bessonovi vymklo kontrole či v tom byl úmysl, pozornost na sebe přeci jen strhává hlavně neohrabaný a roztržitý komisař Gilbert v podání Bernarda Farcyho, který vlastně tímto vrátil francouzskému filmu klasický ztřeštěný komediální humor z dob Pierre Richarda a Louise de Funese. Snímek tedy razí cestu crazy komedií, zvolilo cestu správnou, neb humoru a vůbec legrace není nikdy dost. Takže tu máme typický francouzský humor v typicky zběsilém tempu a to zcela bez bázně a hany. Nic víc, nic míň.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Taxi 4

V hotelu je ohrožena bezpečnost Djibrila Cisse - fotbalového hráče. Je zde i policista Emilien se svojí partnerkou Petrou, taktéž policistkou. Komisař Gibert a Alain zneškodňují podezřelého teroristu a společně s Emilienem odvážejí fotbalistu na zápas. Dojde však k autonehodě a Emilien žádá o pomoc taxikáře Daniela, který Djibrila dopraví včas přímo na stadion. Daniel a Emilien jsou na fotbalovém zápase svých synů. Emilien ale pospíchá do práce, tak se Daniel musí postarat o oba chlapce. Městem je tou dobou převážen nebezpečný Belgičan a policie ho má den ohlídat. Na letiště přijíždí mnoho mužů zákona, aby ho převzali. Mezitím na komisařství přijíždějí tři muži. Jeden, Serge, se vloupe do Gibertovy kanceláře, kde chce změnit informace v počítači. Přijíždí sem i Daniel s oběma chlapci, kteří si chtějí na Gibertově počítači zahrát hry. Do kanceláře vchází i sám Gibert. Chlapce vyhodí a o muži si myslí, že je to počítačový lektor. Emilien potřebuje zůstat v práci a nechává oba chlapce u Daniela. Ten je přesune ke svému tchánovi generálovi Bertineauovi. Gibert, Emilien a Alain se pokoušejí vyslýchat zločince. Gibert se však náhodou střelí uspávací šipkou. Emilien a Alain zahajují výslech. Muž jim tvrdí, že není oním zločincem, ale atašé z belgického velvyslanectví. Policisté ověřují vše v počítači, ale tam jsou již informace podle plánu změněny mužem z Gibertovy kanceláře... Emilien propustí Belgičana a ještě se mu omlouvá. Je to ale skutečně zločinec a Daniel ho odváží do přístavu. Zde na něj čekají jeho muži a Serge. Avšak nejen oni, ale také tajná policie.


Frédéric Diefenthal (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Frédéricu, co vás přimělo k natočení nového dílu dobrodružství Taxi?

Těch důvodů bylo několik. Kdyby byl scénář špatný, z respektu k publiku bych ho nepřijal. Zde byl však scénář širší než u těch předchozích, bylo v něm více věcí na točení. Film se tvořil velmi rychle. Když se mě Luc Besson, producent a autor, zeptal, jestli začnu, řekl jsem mu ‚Proč ne.‘ Myslel jsem, že natáčení začne až rok poté, v té době jsem pracoval na seriálu David Nolande a jezdil jsem také na divadelní zkoušky (hra L'Importance d'être constant). Odpověděl mi: „Ne, ne, jestli začneme, tak v půlce června.“ „No dobře, ty jsi takový! Můžeš mě vždy uvolnit pro divadlo?“ zeptal jsem se. „Žádné starosti, uvolním tě na zkoušky,“ odpověděl mi. A potom, jsem měl chuť chechtat se. Nepřítomný výraz, dělat hodinu a půl blbosti, to je práce. Měli jsme trochu času se smát, ale bylo třeba především pracovat. Komedie, to je jako mechanické hodinářství, je to komplikované, protože to musí být precizní. Byli jsme hodně ve studiu, točili jsme na zeleném pozadí. Může se takto prakticky ušetřit čas. To má vždy těžko pochopitelnou stránku, ale překvapení nemůže být větší, když pak vidíte hotový film. Filmování se odehrávalo v určitém vzrušení, film získal na spontánnosti. Když jsem ho viděl, objevil jsem ve scénách, osobách i zvuku spoustu svěžesti.

obrazek
Komisař Gilbert se stal skutečným hrdinou filmu…

Komisař Gilbert je osoba mimo normu, která připomíná trochu Luise De Funèse, ale která má svůj vlastní charakter. Vidět ho točit, to je anekdota sama o sobě - o Bernardovi. Má v sobě zvláštní „gilbertovský“ způsob uchopení role. Podle mne je skvělé, že se mu dostalo více prostoru a důležitosti. Jsem první, kdo se tomu směje.

Luc Besson řekl, že dělal tento film částečně pro „spasení“ Samy Naceriho. Co si o tom myslíte vy?

Nevím, co se stalo mezi Lucem a Samym, to se týká jich. Vím jen to, že se měl udělat film. Na druhou stranu, to co je jisté je, že Samy je více ve formě, když točí filmy, než když je ve skutečném životě. Myslím, že to je jeho poslední svedení z cesty. Byl jsem velmi šťastný, že jsme se znovu sešli. Dlouho jsme se neviděli, kromě několika občasných telefonátů. Promotion Taxi bez Samyho, to je pro mě pocit být trochu nevyvážený. Mám chuť se smát, vidět pozitivní věci. S prvním Taxi jsme začali téměř před deseti lety, během léta 97, nejsme daleko od data výročí. Takže mám především chuť nemyslet na nic jiného než na tohle a byl bych rád, kdyby si lidé na Samym zapamatovali jeho „filmový“ úsměv. A ten krásný obrázek konce, kde je vidět nás dva.

obrazek
Frédéricu, jak byla vyřešena nepřítomnost Marion Cotillard na natáčení? Jak vysvětlíte fakt, že Taxi 4 a La Môme mělo premiéru ve stejný týden?

Podle scénáře nepřicházelo v úvahu nahradit herečku. Byly problémy s načasováním. Film se točil v tomto období (červen 2006) a ne v jiném. Pokud jde o náhodu programování, to nevím… Pro diváky to jsou dva doplňující se filmy, lidé mohou jít na oba dva. Na jedné straně je tu velká komedie, kterou všichni znají, a na druhé chvalozpěv na ženu, která znamenala mnoho pro celou zemi. Pro Marion je úžasné, že si mohla zahrát v této roli. Ještě jsem film neviděl, ale nenechám si ho ujít. Jsou zde dva francouzské filmy, velmi rozdílné, které mají premiéru ve stejném týdnu… tím lépe pro francouzské kino. Dávám přednost tomuto před konfrontací s americkým filmem.

Které ze všech Taxi je vaše nejoblíbenější?

První Taxi zůstane vždy první. Je to tak, je to narození něčeho, ale Taxi 4 navazuje na kořeny ságy. Bylo by nečestné vám říci, že Taxi 3 je lepší než Taxi 2 atd. Všechna jsou v rovnováze. Je pravda, že ve třetím se příliš přecenila akce. Tady se rozhodlo, že chceme navrátit ke komedii dobrodružství s mnoha střihy (jako ve Zjizvené tváři)… Ale všechny, kteří potřebují jistou dávku drásání pneumatik, ujišťuji, že ji budou mít!

Bernard Farcy (rozhovor)
obrazek
Komisař Gilbert se stal skutečným hrdinou filmu…

Moje role nabrala postupem filmování většího rozsahu z následujícího důvodu - je to tím, že v jiných filmem moje postava viděla plány, kterým nevyhnutelně dávala čas prolomit se. Tady ve čtyřce jsem si řekl, že už nemohu být dál překvapený hloupostmi, které dělají moji partneři, protože to by na počtvrté nefungovalo. Jediná otázka, kterou jsem si mohl položit, byla, jaký je ten moment, kdy to přestane fungovat a kde budu dělat chyby. To je jediná nuance, kterou jsem mohl vložit, protože postava je načrtnuta již od prvního Taxi, přinejmenším od druhého. Po mnoha okolnostech, hře s ostatními herci a několika scénách - všichni se tváří, jakoby to byl šéf, více se vyskytuje na obrazovce. Mám velmi rád tuhle postavu, je poeticky infantilní. Má rozměr trochu éterický, je plná dobré vůle, je důkladná ve své práci formou entusiasmu, přesvědčení a bezelstnosti, bezmála je raritou najít takového policajta. A všichni bychom byli velmi rádi, kdybychom takového potkali. Je radost ho hrát. Nemá žádnou zlomyslnost, žádný znak negativní povahy, kromě toho, že se rozhořčuje a je velmi nervózní. A s partou adeptů na Nobelovu cenu za hloupost, kterou má kolem sebe, to je normální.

obrazek
Luc Besson řekl, že dělal tento film částečně pro „spasení“ Samy Naceriho. Co si o tom myslíte vy?

Proč natočit tento film? Bylo zde očekávání diváků. To je možná jeden z jeho záměrů, ale neslyšel jsem ho to vyslovit. To, co se mi líbilo, bylo, že Samy vystoupil ze samotného pekla, stal se znovu dobrým hercem, sympatickým klukem, se kterým jsem točil a který přišel zvítězit nad svými démony. Je třeba, aby mu někdo podal pomocnou ruku a měl lékařskou podporu. Ne nutně vězení, stejně tak pokud evidentně se vším, co udělal, nikdo nemůže souhlasit. To jsou činy, které si zaslouží potrestání, ale Samy Naceri, kterého znám, je ten, kterého máte na obrázcích a který umí být mírný a vtipný.

obrazek
Které ze všech Taxi je vaše nejoblíbenější?

Toto Taxi se zaměřuje spíše na dobrodružství než na hru, postavy jsou více rozkreslené. V prvním jsme běhali za Němci, ve druhém se běhalo za Japonci, ve třetím za Santa Klausem, to bylo abstraktní. Tady se běhá za někým určitým a to umožňuje vstoupit do akce, mít prvek napětí, protože i v komedii je osoba pronásledovaná považována za nebezpečnou. A to všechno má za následek, že je zde méně akčnosti a více komedie. To bude vyhovovat všem, alespoň v to doufám.

Gérard Kawczyk (rozhovor)
obrazek
Luc Besson řekl, že dělal tento film částečně pro „spasení“ Samy Naceriho. Co si o tom myslíte vy?

Já nevím. Pro mě je Samy stále Daniel, je to kontinuita. Dnes jsem smutný, že tady dnes není, to je to, co mě mrzí, byla to slavnost a bylo by dobré se s ním o to rozdělit. Je to velký herec, který má velký talent, a to je trochu chaos. Je zde jeho soukromý život, který mu náleží a pak film. Když jsme točili, probíhalo to velmi dobře. Je to můj přítel a doufám, že ho velmi brzy uvidíme.

Které ze všech Taxi je vaše nejoblíbenější?

Tento nový film byl brán jako ty ostatní kromě toho, že nyní se hrdinové stali otci rodin. Přáli jsme si skutečný návrat ke zdroji, k čisté komedii, ke hře herců, kteří jsou nejsou vyhranění… Zašli jsme až ke koketování s fraškou, to je to, co zbožňuji. Získali jsme s těmito postavami určitou svobodu, můžeme je nechat dělat mnohem bláznivější věci. To je skutečně velmi vtipné.

obrazek
Gérarde, na jedno nadechnutí jste spojil filmování Taxi 4 a L’Auberge rouge… Nebyla pro vás tato změna světů destabilizující?

Je časté, že realizuji dva filmy najednou, to se stalo například i u Taxi 3 a Fanfára Tulipána. Je to legrační, když jsem odešel z IDHEC, také jsem točil najednou Nenávidím herce a L‘Été en pente douce, nevím proč. A poté, před Taxi 4, jsem dělal film, který se jmenoval La Vie est à nous!, který zůstal tak trochu nepovšimnutý. Všichni tvůrci vám řeknou, že neovládáte timing, když vám nabídnou filmy, které máte skutečně chuť dělat, pokládáte to za privilegium a zařídíte se tak, abyste je mohli točit.

Taxi - to je 6 400 000 diváků, Taxi 2 - 10 300 000 diváků a Taxi 3 - 6 150 000 diváků. Na jaké skóre míříte s tímto čtvrtým Taxi?

To, co bychom rádi, je, aby to udělalo nejméně 3 miliony, to by bylo dobré. Film jako Taxi je udělaný, aby sesbíral co největší počet. Nikdy se neví, řekl jsem vám číslo, ale to zavazuje jen mne. Spokojený a hrdý jsem skutečně tehdy, když vidím jakožto divák takový film, který mě velmi rozesměje a neomrzí mne ho vidět znovu.

Podobné filmy

Hunger Games: Vražedná pomsta
(The Hunger Games: Catching Fire) Jennifer Lawrence se po šokujícím vítězství v posledním ...
dnes 10.05
Nova Cinema
Troja
(Troy) Trojský princ Orlando Bloom unesl ženu Spartského krále, krásnou Diane Kruger. Král...
dnes 12.55
Nova Cinema
Konkurs
Vladimír Menšík a Jiřina Bohdalová v televizní komedii o rozverném řezníkovi a jeho ještě ...
dnes 14.15
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima Cool
Datum
Ne. 24.9.2023
Čas
15.15 - 17.15
Délka
120 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníPondělí 17. 6. 2024 Svátek má Adolf
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz