Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Docusoap

(The Science of Fatherhood) Co se stane s muži, když se stanou otci? Jak se mění psychicky a fyzicky během těhotenství, porodu partnerky a prvních let života se svými dětmi? Je ‚táta‘ definován pouze geneticky? Tři otcové spolu s odborníky se pokusí odpovědět. Německý koprodukční dokument


Dlouhý popis
V tomto dokumentu se vydáme na cestu za poznáním a vyzpovídáme vědce zkoumající lidský mozek, genetiky, sociology a psychology. Tři muže budeme doprovázet na jejich dobrodružné cestě, na jejímž konci se z nich stanou tátové. Lidští otcové jsou výjimeční: mezi savci patří k pouhým 5 % ze všech samců, kteří se starají o své potomky. Od přírody jsou k tomu speciálně vybaveni, jelikož při narození dítěte procházejí zásadními změnami. Dosud se přitom vědecký výzkum zaměřoval především na matky. Nyní však vědci začali zkoumat vliv otcovství na samotné otce i jejich děti. Podobně jako matky se i otcové vlivem těhotenství, porodu a péče o dítě fyziologicky a hormonálně mění. U nastávajících tatínků se například výrazně zvyšuje hladina "hormonu lásky" oxytocinu, jehož prostřednictvím jim příroda pomáhá vytvářet pozitivní city k dítěti. V průběhu porodu u mužů dramaticky klesá hladina testosteronu, čímž se také stávají citlivějšími. V dokumentu diváci navštíví vědce po celém světě, kteří je ve svých výzkumných zařízeních a laboratořích seznámí s podivuhodnými výsledky svých výzkumů. Také budou sledovat osudy tří otců z Německa, Francie a Švédska od období před porodem až do kojeneckého věku jejich dětí. V dokumentu se splétají vzrušující vědecké poznatky i velmi osobní příběhy o fenoménu otcovství a roli otců.
Co se stane s muži, když se stanou otci? Jak se mění psychicky a fyzicky během těhotenství, porodu partnerky a prvních let života se svými dětmi? Je ‚táta` definován pouze geneticky? Tři otcové spolu s odborníky se pokusí odpovědět. Německý koprodukční dokument (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 14.4.2024
Čas
23.25 - 00.21
Délka
56 min.
Typ
dokument
Specifikace
duální vysílání, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Žiješ jenom 2x (5/16)
Rázovitá paní Anna V tomto dílu se představila paní Anna – rázovitá dáma s kladným vztahe...
zítra 01.50
ČT2
Odpad společnosti?
Sexuální delikventi jsou na nejnižším stupni žebříčku dokonce i mezi odsouzenými ve věznic...
zítra 03.35
ČT2
Vše, co zůstává k vidění
(All That Remains To Be Seen) Příběh téměř slepé matky malého šestiletého kluka, která má ...
zítra 14.10
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 21. 5. 2024 Svátek má Monika
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz