Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Přírodní svět

Jezevec je často postavou animovaných pohádek, ale naše děti ho skoro vůbec neznají, protože tenhle druh z čeledi lasicovitých žije hodně v podzemí, je to tichý samotář a je stále vzácnější. Německý dokument


Dlouhý popis
Jezevec je často postavou animovaných pohádek, ale naše děti ho skoro vůbec neznají, protože tenhle druh z čeledi lasicovitých žije hodně v podzemí, je to tichý samotář a je stále vzácnější. Německý dokument (Premiéra)
V našich lesích žije spousta nejrůznějších živočichů. A také jedno zvíře, o kterém si skoro každý myslí, že ho dobře zná. Přitom ho v přírodě takřka nikdo z nás neviděl! Jak vlastně jezevci žijí? Když se na jejich život podíváme podrobněji, budeme muset řadu obecně přijímaných představ přehodnotit. V celém lese mezitím propuklo jaro. Jezevčí nora na malé světlině je dobře ukrytá. Zvenčí je vidět jen pár děr v zemi. Tento sklepní byt s pěti vchody je na jezevčí hrad poměrně malý. Po noční výpravě se samice chystá v časných ranních hodinách vydat opět ven, aby si našla něco malého na zub. Má co dohánět. Za denního světla je toto plaché zvíře ještě opatrnější. Jejím potomkům je nyní devět týdnů. Na rozdíl od divokých prasat se kojí ze všech struků. Pokaždé si vyberou ten, který v daný okamžik považují za nejlepší. Noční shánění potravy a dva nenasytní potomci si vybírají svou daň. Zcela vyčerpaná matka usíná. Jedno z mláďat se rozhodlo prozkoumat neznámý svět tam venku. Mláďata jezevců vylézají ven z nory jen velmi zřídka. Obvykle se naučí pořádně chodit až v osmém nebo devátém týdnu. Nemělo by se raději vrátit? Zvědavost je silnější než strach.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
So. 2.12.2023
Čas
08.20 - 09.11
Délka
51 min.
Typ
dokument
Specifikace
Dolby surround, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Vorvani - příběh jedné rodiny
(Titans of the Sea: A Family Affair) Příběh třiceti kytovců, patnácti samic a jedenácti ml...
dnes 08.30
ČT2
Divoká Skandinávie (1/3)
(Wild Scandinavia) Život na hraně Unikátní dokumentární trilogie z kolekce BBC Earth
dnes 09.20
ČT2
Na cestě po Fair Isle
S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na odlehlý skotský ostrůvek se slavnou pletařskou...
dnes 10.05
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 23. 2. 2024 Svátek má Svatopluk
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz