Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie

Děti, kuchyně, kostel.
Nesvobodné postavení ženy a mužský svět založený na přetvářce a dostupné prostituci! Intimita v 19. století byla svázána předsudky se staletými kořeny. Režie: P. Šimák


Dlouhý popis
Nesvobodné postavení ženy a mužský svět založený na přetvářce a dostupné prostituci! Intimita v 19. století byla svázána předsudky se staletými kořeny. Režie P. Šimák (Premiéra)
Třídílná série velkých dokumentů mapuje historii intimity na našem území v posledních 200 letech. Sex patří do soukromé sféry našich životů, přesto jsou jeho dějiny stejně důležité jako historie válek, umění či vědeckých objevů. Od 19. století prošla česká společnost mnoha revolucemi, včetně těch sexuálních. Zatímco v 19. století byl zejména mužský svět divadlem přetvářky, v němž byly ženám přisouzeny podřízené role - a mezi sférou veřejnou a privátní zela obrovská propast - ve 21. století patří lidská sexualita k široce diskutovaným společenským tématům. Padla mnohá tabu, měnily se zákony, staré pověry byly vyvráceny, aby vznikaly nové mýty a nové vědecké pravdy. Sex se stal přípustným tématem ve veřejném prostoru, přestože stále zůstává obestřen určitou mírou ostychu, tajemství a autocenzury. První díl provede diváky dvojí morálkou 19. století: dobou, v níž dominovala cenzura a zela obrovská propast mezi tím, o čem se veřejně mluvilo, a realitou. Na sběrech folkloru a rozličných literárních dílech prozkoumáme, co společnost vytěsňovala. Příběh 19. století je dobrodružstvím nastupující emancipace, dobou, v níž staleté tradice blednou ve světle vědy.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 22.11.2020
Čas
00.35 - 01.25
Délka
50 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Naše tradice
Svatá Barbora a svatá Lucie Svátky dvou křesťanských mučednic v adventním období byly pro ...
dnes 12.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Válečné lodě
(Combat Ships) Torpédové čluny Příběh zbraně, která mohla během minuty zcela změnit průběh...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Utajená řeč peněz (12/13)
Tajemná vesnice v Pyrenejích Cyklus o mincích, bankovkách a penězích, které hýbaly Evropo...
dnes 19.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 3. 12. 2020 Svátek má Svatoslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz