Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

85% 218 hlasů
film / komedie, Československo, , 99 min.
Kinopremiéra v ČR 10.10.1969, DVD od 1.2.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:09Tři venkovští zedníci chtějí v Praze poznat noční život velkoměsta. Před dámami ze společnosti si zahrají na zkušené světáky...
Trojice venkovských fasádníků pracuje na montáži při obnově pražské zástavby. A když už se dostali do hlavního města, rozhodnou se, že by neškodilo si tady pořádně užít a vyhodit z kopýtka. Aby nedělali ostudu, nechají si dokonce dát "lekce" společenského chování a bontonu, přičemž svého školitele, jímž není nikdo jiný než Oldřich Nový, málem nechtěně zdeptají. Zkušená a podnikavá obyvatelka jednoho z jimi opravovaných domů jim pak připraví opravdu nečekané a silné zážitky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film, který předběhl svou dobu. V éře, která se dělí na kavárníky, sluníčkáře, zemanovce a další nechtěné existence působí Světáci jako zesměšnění těchto stereotypů. A v jistém smyslu se tak stávají nadčasovými. Jeden z ukázkových příkladů áčkové československé komedie nové vlny, která věděla, že přichází její konec (srpen 1968 a jeho následky). Prostě vtip nejvyšší úrovně se smutným pozadím. Dnes nesmrtelná klasika s tyyyyygrem a dalšíma nesmrtelnýma hláškama. Aneb, komedie o tom když si hrajeme na to co nejsme. 80%
Všechny komentáře k filmu 35+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Světáci

obrazek
Jmenují se Prouza, Skopec a Petrtýl, pracují na opravě pražských domů a touží po "nóbl" společnosti. Jejich první pokus o návštěvu luxusní restaurace však končí naprostou katastrofou. V maringotce, která je jejich dočasným domovem pak spřádají plány jak to s tím světáckým životem zařídit. Navštíví nejlepší krejčovský salón, kde si nechají ušít moderní obleky do společnosti a poté se rozhodnou doplnit si vzdělání a navštíví univerzitní knihovnu. Jejich výprava za poznáním sice končí neslavně, ale tři dychtiví světáci tu získají pomoc starého profesora Dvorského, který se je rozhodne zasvětit do tajů společenského chování.
obrazek
Netuší, že vychytralá kuplířka, šatnářka Trčková, už zaškoluje své tři lehké dívky, Marcelu, Zuzanu a Božku, do rolí "nóbl dam", s nimiž se mají páni zcela náhodou seznámit.


Podobné filmy

Svatba na bitevním poli aneb Hodiny před slávou
(Svatba na bitevním poli) Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách...
dnes 18.05
Nova Cinema
Mamma Mia!
Svobodná matka Meryl Streep provozuje na prosluněném řeckém ostrově hotýlek a chystá se pr...
dnes 20.00
Nova Cinema
Sprosťárny
(Bad Words) Čtyřicetiletý Guy Trilby objevil mezeru v pravidlech národní soutěže v hláskov...
zítra 00.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
So. 14.5.2022
Čas
16.40 - 18.52
Délka
132 min.
Typ
film
Specifikace
cernobily film, HD


Registrace
PřihlášeníČtvrtek 19. 5. 2022 Svátek má Ivo
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz