Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování, Vaření

Zambie.
Gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Zuzany ze Zlína, která si před devíti lety splnila svůj dětský sen o Africe a začala tam žít. Připravil T. Patay


Dlouhý popis
Gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Zuzany ze Zlína, která si před devíti lety splnila svůj dětský sen o Africe a začala tam žít. Připravil T. Patay (Premiéra)
Zuzka pochází ze Zlína a už jako dítě snila o Africe. Před 9 lety si svůj sen splnila. Pracuje pro neziskovou organizaci Člověk v tísni a první roky strávila v uprchlických táborech v Ugandě, Tanzanii, a nakonec zůstala v Zambii, kde spolu s manželem Chrisem vychovávají syna.
Zambie je vnitrozemský stát kde žije téměř 19 milionů lidí, z čehož nejvíce obyvatel se hlásí ke křesťanství. Zemi tvoří 10 provincií a naše kroky zamíří především do města Kitwe v provincii Coperbelt. Zuzka nás vezme na zde velmi oblíbenou grilovačku, provede nás místním rušným tržištěm pod střechami, kde nakoupíme na oběd. Brzy poznáme, jak důležitou součástí místní gastronomie jsou arašídy. Ochutnáme fritovanou sušenou rybu či smažený kasavový kořen. A samozřejmě i šimu, tradiční kaši, která tvoří základ stravování místních lidí - ač my bychom ji v našich končinách považovali spíše za přílohu. Tady k ní dostaneme dokřupava opražené housenky Mopane. Nakonec se ještě vypravíme se na biofarmu, kterou nedaleko Kitwe provozuje jihoafricko-ukrajinský pár a pěstuje tady skvělé banány.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 19.10.2022
Čas
21.00 - 21.30
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Prima ČESKO
Cestujte s námi po Česku a poznejte nejzajímavější místa naší země
zítra 09.50
Prima
Toulavá kamera
Mozaika z regionů
zítra 10.00
ČT1
Objektiv
Magazín zahraničních zajímavostí
zítra 10.31
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 3. 12. 2022 Svátek má Svatoslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz