Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování, Vaření

Bangkok.
Gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Radima z Ostravy, který do Thajska přijel žít už před 20 lety. Připravil T. Patay


Dlouhý popis
Gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Radima z Ostravy, který do Thajska přijel žít už před 20 lety. Připravil T. Patay (Premiéra)
Radim se narodil v Ostravě a do Thajska přijel před 20 lety. Původně tu pracoval v turistickém ruchu. Našel si tu i manželku, se kterou má rozkošnou dcerku. Dnes pracuje pro velkou streamovací službu a úplně do rušného asijského světa zapadl.
Bangkok, kde žije, je poměrně mladé hlavní město, stalo se jím v roce 1782, kdy se sem přesunuly pozůstatky dávných králů. Siam se přejmenoval na dnes známé Thajsko v roce 1932 a jeho obyvatelé jsou velmi hrdí na to, že nikdy nebyli kolonizováni. Přesto ve městě najdeme množství odkazů na dobu, kdy Thajce ovlivňovali Britové, Japonci či Číňané. Dnes je Bangkok jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě, každoročně sem přijede přes 20 milionů turistů. Město vyrostlo na bažinách řeky Chao Praya a je tak protkáno vodními kanály. Velké množství lidí žijících v blízkosti kanálů nemusí mít auto a přesouvá se loďkami. Přítomnost vody tedy zcela přirozeně poskytuje spoustu ryb či mořských plodů z nedalekého Thajského zálivu. Ryby tu koupíte na tržištích, kde vám je ve speciálním stánku za malý poplatek připraví. Úroveň mistrovství zdejších kuchařů dokládá i stánek s pouličním občerstvením, který se probojoval až do prestižního výběru průvodce Michelin. I ten s naším průvodcem navštívíme, stejně jako další obchůdky a stánky, nebo ochutnáme jídla z mukaty, tedy thajského grilu.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 12.10.2022
Čas
21.00 - 21.35
Délka
35 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Prima ČESKO
Cestujte s námi po Česku a poznejte nejzajímavější místa naší země
zítra 09.50
Prima
Toulavá kamera
Mozaika z regionů
zítra 10.00
ČT1
Objektiv
Magazín zahraničních zajímavostí
zítra 10.31
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 3. 12. 2022 Svátek má Svatoslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz