Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování, Vaření

Langkawi.
Gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Lenky z malebného malajského ostrova Langkawi v Andamanském moři na hranici Thajska. Připravil T. Patay


Dlouhý popis
Gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Lenky z malebného malajského ostrova Langkawi v Andamanském moři na hranici Thajska. Připravil T. Patay (Premiéra)
Lenka přijela do Malajsie po několika letech života v Thajsku. Našla si tu manžela a pracuje jako turistická průvodkyně. Ostrov si zamilovala na první pohled. Kormě procvičování místního jazyka Bahasu nás vezme na výpravu do hlavního města Kuahu, který je v první řadě přístavem a pokrmům tak dominují ryby. Podíváme se ale i do centrální části ostrova, mezi rýžová pole.
Zjistíme tu, že místní specialita roty hodně připomíná indické jídlo, protože právě Indie měla s Čínou po tisíce let zásadní vliv na místní kulturu. Ale ochutnat musíme zejména rendang, pokrm vyhlášený dokonce nejlepším jídlem planety, nebo tradiční street food, nasi lemak, populární místní jídlo chudých. Navštívíme kokosové plantáže na kraji deštného pralesa, kde se vyrábí důležitá surovina - kokosový olej. A samozřejmě nemineme noční trhy, které jsou tu vždy přeplněné jídlem a místní sem chodí jako na důležitou společenskou událost.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Pá. 30.9.2022
Čas
18.27 - 18.55
Délka
28 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Cestománie
Severní Irsko: Magická zem Napříč zemí neustále přítomných náboženských svárů do rozdělen...
dnes 16.45
ČT1
Počesku
Starý Plzenec S Václavem Žmolíkem o tom, jak se žilo v královském městě už trilobitům (20...
zítra 03.43
ČT2
Toulavá kamera
Mozaika z regionů
zítra 10.01
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 29. 11. 2022 Svátek má Zina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz