Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování, Vaření

Ko Lanta.
Nový gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Alenky, žijící už téměř dvě dekády v ráji na thajském ostrově Ko Lanta. Připravil T. Patay


Dlouhý popis
Alenka přijela na ostrov Lanta v Thajsku už v roce 2005, aby tady založila potápěčskou základnu. Dnes už nepracuje a užívá si se svým thajským manželem Thaem klid a pohodu tohoto nádherného místa. Během posledních let zažila přerod tohoto neznámého místa na malý ráj na zemi. Thajsko tvoří více než sedmdesát ostrovů, jejichž pobřeží tvoří převážně mangrovové lesy, ale také krásné pláže. Naši cestu po Lante začneme v severní části, ve vesničce Saladan, kde po typické místní snídani navštívíme národní park. Později se přesuneme do hlavního města ostrova, které tvoří staré domy původních čínských přistěhovalců. Ochutnáme tady massamanské kari, které Thajci obvykle označují jako kari muslimské a je typické pro jižní části země. Uvidíme rýžové plantáže, vesničky lidu Moken, v thajštině Chao lé, mořských cikánů, kteří své pojmenování dostali podle kočovného způsobu života. Naučíme se dělat kari pastu, plněné banánové listy a navštívíme i tradiční mookatu, tedy grilovačku na korejském grilu, kombinovaném s čínským horkým hrncem.
Nový gastronomický cestopis o Češích, kteří se vydali žít daleko za hranice své domoviny. V každodenním poznávání místní kultury jim vydatně pomáhají exotické chutě, vůně a barvy. Příběh Alenky, žijící už téměř dvě dekády v ráji na thajském ostrově Ko Lanta. Připravil T. Patay (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 7.9.2022
Čas
21.00 - 21.30
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Počesku
Na zámku Kozel Václav Žmolík se přesvědčil o tom, že procházka jedním zámkem nemusí být v...
zítra 04.53
ČT2
Koření
Všechny vůně světa Planeta je místo, kde se dějí věci, o kterých se vám ani nezdá. Pojďte...
pá. 3.2. 02.55
Nova
Na cestě po Kajmanských ostrovech
S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do daňového ráje na návštěvu želví farmy, za ocho...
pá. 3.2. 15.15
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 30. 1. 2023 Svátek má Robin
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz