Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Vzdělávací

Na kolech.
Jestli by se o nějaké skupině lidí, kteří se toulají na česko-polském pomezí, dalo říci, že pro ně neexistují hranice, tak to jsou rozhodně cyklisté. Unikátní cestopis, na němž se podílejí čeští i polští autoři, přináší příběhy, témata a osudy, které lze objevovat na obou stranách hranice. Režie: P. Jakubowska


Dlouhý popis
Jestli by se o nějaké skupině lidí, kteří se toulají na česko-polském pomezí, dalo říci, že pro ně neexistují hranice, tak to jsou rozhodně cyklisté. Unikátní cestopis, na němž se podílejí čeští i polští autoři, přináší příběhy, témata a osudy, které lze objevovat na obou stranách hranice. Režie P. Jakubowska (Premiéra)
Pokud v zimě protínají česko-polské pohraniční bílé stopy lyžařů spojující obě strany pomezí, pak od jara do podzimu jsou to na mnohých místech kola. Rozumějme kola bicyklů, ale také kola aut a nejrůznějších dopravních prostředků. Vydáme se proto za českými i polskými cyklisty, pro které už dávno hranice neexistuje, dokáží si vychutnat krajinu i venkovskou architekturu na česko-polském pomezí ze sedla svých bicyklů. Navštívíme s nimi třeba Kryštofovo údolí nedaleko Liberce, nebo vystoupáme do Jizerských hor. S milovníky motorových veteránů z polské Bogatynie se zase vydáme na cesty českým pohraničím, kam přijíždějí ve svých volných chvílích a cítí se tam bezpečněji, než na cestách v Polsku. A za podobnými zážitky budeme putovat také v okolí Javorníku pod Rychlebskými horami.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 31.5.2020
Čas
14.15 - 14.40
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Etiketa
Kouzlo čistoty Pokud chcete být ve společnosti jako ryba ve vodě, L. Špaček vám poradí, j...
zítra 05.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Postřehy odjinud
Trentino očima Jaroslava Skalického Když zavane ora
zítra 16.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Postřehy odjinud
Pobaltí očima Miroslava Karase Vrány s prasečím uchem
so. 11.7. 12.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 7. 7. 2020 Svátek má Bohuslava
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz