Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

83%
film / drama, krimi, USA/Belgie/Německo/Nizozemí, , 149 min., od 15 let
Sleepers

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:05Čtyři přátelé udělali chybu, která změnila celý jejich život...
Je příběhem čtyř přátel, kteří se jako chlapci ocitli v nápravném ústavu, kde je terorizovali sadističtí dozorci.
Po letech se ze dvou stanou profesionální zabijáci, z jednoho je právník a čtvrtý je novinářem. I navzdory svému rozdílnému postavení spojí své síly, aby se pomstili za prožitá příkoří.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jak mám někdy tahle starší dramata ráda, tak mi jindy moc nesednou. Oceňuji to, že se v nich nehraje vyloženě na emoce, ale zároveň mi u nich chybí nějaké hlubší momenty. To, co se v tomhle filmu řeší, je děs, ale celkově mě to nechávalo dost chladnou. Největší zásluhu na tom, že mi z tohohle filmu občas běhal mráz po zádech, má Kevin Bacon, který dokáže pořádného s*áče zahrát opravdu dokonale.
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Spáči

obrazek
Slova oscarového režiséra Barryho Levinsona - Rain Mana jehož nejnovější film Spáči (Sleepers, 1996) nepředstavuje obyčejný nebo jednoduchý příběh. Naopak, nabízí morální dilema, že vzít zákon do svých rukou je přijatelné, pokud původní zločin byl opravdu krutý. Tato odvážná myšlenka není však hnána až do krajnosti. Tvoří ovšem silný kontrast k mnoha liberálním, protipomstychtivým a antilynčujícím filmům hollywoodské minulosti. Existuje legenda o jisté čtvrti New Yorku, kde se dva policisté stali svědky pouliční rvačky. Mladší z nich situaci komentoval slovy: "To je peklo." Na což mu starší, zkušenější kolega odpověděl: "Peklo je ještě příjemné místo. Tohle je Pekelná kuchyně!"

obrazek
Dramatický příběh vznikl podle stejnojmenného autobiografického bestselleru Lorenza Carcaterry a představuje kontroverzní vyprávění o událostech, které nemilosrdně ukončily dětství čtyř chlapců a uvrhly je do světa nejhrubšího násilí. Ani po mnoha letech bolestivé vzpomínky nelze vymazat: svět Pekelné kuchyně jim nabídne možnost vyrovnat staré účty.

obrazek
Strhující drama o přátelství, spolupatřičnosti a mstě zaujalo tak silný tým vynikajících herců, jenž je spíše výjimkou než pravidlem i v mnohem zvučnějších hollywoodských projektech. jména jako Robert De Niro, Dustin Hoffman, Brad Pitt, Kevin Bacon, Jason Patric, Viltorio Gassman, Minnie Driver nebo dětská star Brad Renfro, to jednoznačně potvrzují.

obrazek
Shakes vypravěč příběhu, Michael, John a Tommy. Čtyři kamarádi, ministranti, uličníci, páni svého neopakovatelného světa. Až do chvíle, kdy se nevinné darebáctví změní na nehodu, při níž téměř zahyne člověk a oni se ocitnou ve Wilkinsonově nápravním ústavu. Stanou se z nich "spáči", což je slangové označení pro nezletilého, odsouzeného na delší dobu než devět měsíců. Život hochů týraných, šikanovaných a znásilňovaných sadistickými strážci, se neodvolatelně změní. Stanou se obětmi systému, jenž dovoloval beztrestně zneužívat své svěřence.

obrazek
Děj pokračuje 15 let po opuštění ústavu, kdy je Shakes reportérem, Michael právník a Tommy a John, následkem prožitých hrůz, sklouznou na šikmou plochu a živí se jako dealeři drog a nájemní pistolníci. Ted' se všichni rozhodnou pomstít se za spáchaná a prožitá příkoří. Spáči jsou v mnoha ohledech silně znepokojivý příběh. "Vidíte Tommyho a Johna, jak chladnokrevně zabijí strážce Nokese," říká režisér. Vidíte nejhorší stránku jejich osobnosti, a přesto doufáte, že z toho vyváznou. Měli jsme před sebou nesnadný úkol získat soucit s vrahy. Jak získáte soucit s člověkem, kterého vidíte usmrtit jiného člověka? Nemůžete ho pořád připomínat jako malého nevinného chlapce nebo člověka v pasti; platícího cenu za zločin někoho jiného."

Film Barryho Levinsona je film jak tématem tak zpracováním velmi nejednoznačný a burcující. kde o filmovou událost v pravém smyslu slova.


Podobné filmy

Divoké kočky
(Coyote Ugly) Mladá a talentovaná Piper Perabo se chce stát hudební skladatelkou a vydá se...
dnes 09.25
Nova Cinema
Dannyho parťáci 3
(Ocean's Thirteen) George Clooney, Brad Pitt a ostatní se musí znovu spojit, aby tentokrát...
dnes 16.05
Nova Cinema
Přání smrti
(Death Wish) Lékař Bruce Willis má všechno, co si jen člověk může přát. Po brutálním napad...
zítra 01.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Ne. 1.10.2023
Čas
00.50 - 03.30
Délka
160 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 24. 7. 2024 Svátek má Kristýna
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz