Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

65% 1949 hlasů
film / komedie, akční, USA, , 109 min., od 12 let
Miss Congeniality
Kinopremiéra v ČR 12.4.2001, DVD od 22.10.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:19Může být mlaskající, chrochtající, pokecaná a ukecaná žena sympatická? Může. Pokud ji hraje Sandra Bullocková.
Agentka FBI, která se snaží ve své práci napodobovat svoji matku a kráčet v jejích šlépějích náhodou zmaří úsilí skupiny bombových atentátníků. Problémy právě začaly...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Snímek vlastně převážně ukazující, jak to chodí v zákulisí před a během volby 'Královny Miss'. Scénář nezachází do krajností a humor je držen velmi na uzdě. Příběh tedy běží volně a přiměřeně zábavně. Největším kamenem úrazu však je, že to, co se skutečně děje v zákulisí takové soutěže je veřejnosti známé, takže film přijde v mnohém neoriginálně, tudíž značně předvídatelně. A bohužel, půvab Sandry Bulock mě nijak nepřesvědčil o její drsné povaze. Ale snažila se a to se cení. O špatný snímek se však nejedná. Vyprávění si drží tempo a smysl pro humor a jedinkrát neškobrtne, takže takový odpočinkový a veselý filmový zážitek rozhodně zanechá.
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Slečna Drsňák

<>Obrázek nenalezen<> Třicetiletá agentka FBI Grace Hart je svérázná žena. Razantní, drsná a mužsky přímočará, která možná jako jediná žena v širokém okolí nemá doma ani šminky, ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se ji její nadřízený McDonald vyloučit z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z hádanky vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA, která začne za několik dnů v texaském San Antoniu. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí soutěže a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je také agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek soutěže.
<>Obrázek nenalezen<> Při vyhledávání v databázi agentů se však ukáže, že jedinou vhodnou adeptkou je Grace. Ta sice odmítne účast v soutěži, kterou hluboce pohrdá, nakonec se však nechá přesvědčit kolegou Ericem Matthewsem, který byl pověřen velením akce. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdale a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují svou agentku dostat mezi pět hlavních finalistek. To se jim sice podaří, šokují je však informací o tom, že onou agentkou by měla být chlapácky drsná Grace, která je pravým protikladem ideálu královny krásy. Pošlou je za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, ješitným estétem, který je z Grace v šoku stejně jako organizátoři soutěže. Přesto se pustí do práce.
obrazek
Učí ji ženským způsobům, ženské chůzi a během krátké doby z ní za pomoci nejmodernější techniky a mohutného týmu pomocníků udělá atraktivní ženu, což pro změnu šokuje zase její kolegy z FBI. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Seznámí se s ostatními dívkami, přičemž jen s přemáháním skrývá svou nechuť k povrchní soutěži i všemu co ji provází. Zjistí, že letošní ročník soutěže má být poslední nejen pro Stana Fieldse, ale také pro Kathy. Zatímco s námahou nacvičuje pro ni tak cizí věci jako tanec či talentové vystoupení, snaží se odhalit sebemenší stopu chystaného útoku.
<>Obrázek nenalezen<> Ve vypjaté atmosféře však napadne nevinného diváka v domnění, že muž sahá po zbrani. Když přijde zpráva z laboratoře, že podle DNA ve slinách zalepila obálku s výhružným psaním žena, zaměří se pozornost týmu na Cheryl, Miss Rhode Islandu, která už měla potíže se zákonem. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít za své odvolání a za Občana se pouze vydávala. Když se jí nepodaří nadřízené přesvědčit, rozhodne se zůstat na vlastní pěst, aby se dívky pokusila před chystaným útokem ochránit.


O hercích

Sandra Bullocková
Prosadila se akčním snímkem Nebezpečná rychlost v roce 1994 po několika poměrně úspěšných vedlejších rolích, z nichž asi nejvýrazněji si jí diváci všimli po boku Sylvestera Stallona v Demolition Manovi. Ale až její ztvárnění nedobrovolné řidičky autobusu Annie v Nebezpečné rychlosti jí napomohlo k získání řady hlavních rolí v dalších - v drtivé většině velmi úspěšných - snímcích. Její tři následující velké filmy Zatímco jsi spal, Síť a Čas zabíjet zaznamenaly velký úspěch jak u kritiky, tak u diváků.
Bullocková obdržela za svou práci dlouhou řadu ocenění a nominací včetně dvou Cen společnosti Blockbuster Entertainment a dvou Cen MTV za účinkování ve filmu Nebezpečná rychlost; nominace na Zlatý Glóbus, nominace na American Comedy Awards, dvou Cen publika a dvou Cen společnosti Blockbuster Entertainment za roli ve snímku Zatímco jsi spal. Také Cenu publika a Cenu společnosti Blockbuster Entertainment za výkon ve filmu Čas zabíjet. V roce 1996 byla Bullocková zvolena Organizací amerických majitelů kin NATO/Sho West za "Nejlepší herečku roku".
Sandra Bullocková si již také odbyla svůj scenáristický a režijní debut a to v krátkém snímku Making Sandwiches, ve kterém si zahrála po boku Matthewa McConaugheyho.
Sandra Bullocková je navíc i producentkou snímku Přístav naděje, režírovaného Forestem Whitakerem, v němž hrají vedle ní samotné také Harry Connick, Jr. a Gena Rowlandsová. Její společnost Fortis Films také koprodukovala fantaskní Magickou posedlost, kterou u nás v kinech distribuovala společnost Warner Bros., stejně jako její další tituly z poslední doby včetně snímku Slečna drsňák.
Sandru Bullockovou jsme také mohli vidět v romantické komedii po boku Bena Afflecka Živelná pohroma a slyšet v animovaném snímku Princ egyptský v němž namluvila postavu Miriam.
Mezi její další známé filmy patří mimo jiné Zápas s Hemingwayem, The Thing Called Love, Zmizení, Demolition Man a Uloupená srdce.

Michael Caine
Je mezinárodní filmovou hvězdou už desítky let. Objevil se ve více než osmdesáti filmech a za svou kariéru získal mnohá ocenění včetně Best Actor Award newyorských filmových kritiků za snímk Alfie, Golden Globe za komedii Prohnilí špinaví lumpové nebo dvou Oscarů. Pokaždé za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Poprvé to bylo za drama Hana a její sestry a podruhé taktéž za drama Pravidla moštárny.
Michael Caine se narodil jako Maurice Joseph Mickelwhite v Londýně. K oscarovému hereckému umění vystoupal od píky. Začínal jako jevištní asistent v Horshamu, Sussex. Poté co si změnil jméno se odhodlal proniknout do londýnských uměleckých kruhů. Roku 1963, když mu bylo třicet let došlo konečně ke zvratu v jeho kariéře - byl obsazen Josephem E.Levinem do vedlejší role poručíka Gonville Bromheada ve filmu Zulu. Jeho výkon na sebe podle mínění kritiky strhnul veškrou pozornost diváků a Caine začal dostávat další výrazné nabídky. Následovaly filmy jako Oblečen na zabíjení, Blame It on Rio, Hana a její sestry, Funeral in Berlin, Hurry Sundown nebo Spiknutí.
Roku 1986 si Caine po dvacetileté pauze zahrál také v televizi. Čtyřdílná minisérie Jack the Ripper měla největší sledovanost jaké kdy televizní drama v Anglii dosáhlo.
Caine je také autorem autobiografických knih What's It All About? a Acting on Film, z nichž druhá jmenovaná vznikla na základě velmi úspěšného seriálu hereckých lekcí, který natočil s BBC.
Roku 2000 byl Michael Caine královnou uveden do šlechtického stavu jako Sir Michael Caine.
Michaela Caina jsme dále mohli vidět ve filmech jako Krev a víno, Aljaška v plamenech, Býčí oko, Sladká svoboda, Mona Lisa, Návrat k vítězství nebo Muž, který chtěl být králem.

Benjamin Bratt
Má po matce krev peruánských indiánů. Vystudoval umění na Kalifornské univerzitě aby pokračoval v hereckých kurzech.
Nedávno se objevil v jiném snímku společnosti Warner Bros. Rudá planeta.
Benjamin Bratt se ve Spojených státech vryl do diváckého povědomí především díky své roli detektiva Reye Curtise v televizním seriálu Law & Order. Hrál v něm po čtyři sezóny a získal za něj nominaci na cenu Emmy.
V televizi se dále objevil ve snímku Woman Undone a minisérii Texas. V našich kinech jsme ho mohli vidět ve filmech jako Divoká řeka, Jasné nebezpečí nebo Příští správná věc. Na videu jsou s ním dostupné tituly jako Zlaté okovy nebo Polda Artie Lewis.

Ernie Hudson
Proslavil se především jako čtvrtý krotitel duchů Winston Zedmore ve stejnojmenné komedii.
Mezi jeho další výrazné role patří ta v podmořské kopii Vetřelce (nese název Leviathan) a samozřejmě ta v sequelu Krotitelů duchů. Ernie Hudson bývá často obsazován do rolí správných chlapů - především vojáků a policistů. Sem patří role v Útěku z Absolomu, Vráně, Cestě kovbojů nebo Kongu.

O tvůrcích

Donald Petrie
Je synem režiséra Daniela Petrieho. Započal svoji filmovou kariéru jako televizní herec. Režii vystudoval na prestižním American Film Institute v New Yorku.
Jeho krátký film The Expert na něj upozornil Stevena Spielberga, který mu svěřil režii jednoho z dílů TV seriálu Amazing Stories. Petrie se dále věnoval televizní režii, až v roce 1988 debutoval v celovečerním hraném filmu romantickou komedií Mystic Pizza s Julií Robertsovou v hlavní roli. Mezi jeho další filmy patří Opportunity Knocks, The Favor nebo komedie uváděné i v našich kinech Dej si pohov, kámoši a Můj oblíbený Marťan.

Katie Fordová
Pracovala se především pro televizi: The Color of Water, To Live For, Girls of Summer nebo Monty. Má na kontě i několik filmových scénářů: Big Country, Kris Kringle, Jr. nebo If I Loved You.
Slečnu drsňáka také koprodukovala.

Caryn Lucasová
Pracovala pro televizi jako producentka. Má na kontě tituly jako The Nanny, Shasta McNasty, Monty, Double Rush nebo Out All Night.

László Kovács
Je zkušeným profesionálem. Pracoval na tak rozdílných filmech jako Svatba mého nejlepšího přítele, U konce s dechem, Nový karate kid, Bezstarostná jízda nebo Šampon.

Edward Shearmur
Začíná sizískávat pozornost především v posledních dvou letech, kdy složil hudbu k filmům jako Charlieho andílci, Things You Can Tell Just By Looking At Her, Whatever It Takes nebo Modrý blesk.
Spolupracoval sedm let se skladatelem Michaelem Kamenem, se kterým složil hudbu k filmům jako Smrtonosná past jedna a dvě nebo k první dvěma dílům Smrtonosné zbraně. Složil také hudbu k filmu Zvoník od matky boží, který se natáčel v České republice.

Podobné filmy

Ohnivé ženy mezi námi
Jana Hlaváčová a Dagmar Veškrnová ve třetí části komediální duchařské trilogie o proměnách...
dnes 06.00
ČT1
Paul a škola života
(L'école buissonniere) Malého sirotka Paula, který vyrůstá v pařížském sirotčinci, si k so...
dnes 10.30
Nova Cinema
Zilionáři
(Masterminds) David je obyčejný muž, který pracuje v bezpečnostní agentuře, kde řídí obrně...
dnes 12.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Po. 22.8.2022
Čas
01.05 - 03.05
Délka
120 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 4. 2. 2023 Svátek má Jarmila
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz