Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Talk Show

Jan Kraus, jak ho znáte, v úspěšné show! Aktuální hosté, témata bez cenzury a ta nejlepší late night show.


Dlouhý popis
Ani v Show Jana Krause nemůžeme zůstat pozadu v oslavách mistrovského titulu, a tak v úvodu pořadu přivítáme tři hráče – útočníka Davida Tomáška a obránce Tomáše Kundrátka a Jana Ščotku – z týmu, který v napínavém nedělním utkání se Švýcary vyhrál rozhodující zápas letošního MS v hokeji. A právě Tomáš se svojí nahrávkou bostonskému snajprovi Davidu Pastrňákovi zasloužil o jeden z klíčových gólů utkání. „Bylo to sehrané, signál, Hajčusovi, Liboru Hájkovi, jsem říkal, dej mi to, dám to Pastovi,“ popisuje Tomáš Kundrátek. „Pasta přijel hned první den a řekl, hoši, tady to mám rád, to je moje místo, nahrejte mi to tam a běžte se radovat.“ Příběh obránce Jana Ščotka, je zase kuriózní v tom, že se na led dostal až poslední den turnaje a ve finálovém zápase strávil jen něco málo přes čtyři minuty. Přesto se i on může pyšnit mistrovským titulem. „Člověk to musí dobře načasovat,“ říká na to se smíchem a současně připouští, že „z toho měl stažené půlky“. „Bylo to z ničeho nic, vůbec jsem nepočítal, že ještě letos budu hrát,“ vypráví Jan, který zažil devět zápasů jako divák. „Ale je to fajn, nemůžu si stěžovat,“ spokojeně ukazuje na zlatou medaili, která se mu hrdě skví na hrudi. „Myslel jsem, že mě jenom napíšou na soupisku, já si tam sednu a budu fandit zespodu,“ vzpomíná na poslední den utkání. „Pak Židla řekl, že jdu na led tady s Kuntesem, tak jsem nevěděl, co už mám teď dělat.“ „Ten byl bílý jako stěna,“ doplňuje David. A když pak skutečně vyjel, hned se prý na něj řítil obávaný švýcarský útočník Kevin Fiala. „Fiala jede, na střídačce se všichni zvedají, ten je v našem pásmu, on to vypíchne, vyhodí, a my jsme se normálně radovali, jako kdybychom dali góla,“ líčí David skvělý zásah obránce proti největší hvězdě Švýcarů. „Bylo na tom krásně vidět, jak ten tým žil, jak byl pospolu.“ Celý vítězný tým je nyní plně ponořený do oslav svého úspěchu. „Kluci se tak různě toulají po městě,“ dodává k tomu bek z Komety Brno a vzápětí už si všichni připíjejí i zde. Útočník David Tomášek, jehož domácím týmem je aktuálně Färjestadt BK a který je nejlepším střelcem švédské ligy, přiznává, že chtěl Švédy porazit. „Měl jsem tam spoluhráče a už je trochu znám,“ říká. „Vím, že jsou sebevědomí, to jen my jsme občas takoví poserové. Nakonec jsme ale byli dobří. Byl jsem moc rád, že jsme je porazili,“ uzavírá spokojeně.
Našimi dalšími hosty, kteří si perfektně sedli, jsou herci Filip Rajmont a Oskar Hes. Spojuje je kultovní představení Klec bláznů, jež se stalo doslova divadelním hitem a ve kterém oba hrají. „Je to komedie, dobrá komedie, o dvou homosexuálech, kteří společně vychovávají dítě,“ představuje ve stručnosti děj hry jeden z protagonistů. „Je to syn a ten se ve škole zamiluje do spolužačky. Chce si ji vzít a přijde to oznámit svým rodičům. Sdělí jim, že se přijedou představit rodiče té dívky, kteří jsou zase úplný protipól. Tatínek je senátor za konzervativní stranu. Takže tam jde o nějaký společenský střet. A o tom střetu to je. A taky o tom, že dva homosexuálové mohou dobře vychovat syna.“ Přestože byla tato divadelní hra napsána již před několika desítkami let, nic jí to neubírá na aktuálnosti. „Já jsem chtěl tohle vždycky dělat, mně se to téma moc líbilo,“ dodává. „Takže jsem to s nadšením přijal. Zkoušení bylo super. Bylo to těžké, ale zdá se, že to lidi zajímá.“ Zatímco Filip Rajmont je již známý a etablovaný herec a dabér, mimochodem také vnuk význačného českého herce, dramaturga a režiséra E. F. Buriana, jeho kolega Oskar je teprve na počátku své herecké kariéry. Také on je ale z umělecké rodiny, jeho tatínek byl velice známý tanečník a choreograf Richard Hes, jehož jméno je spojeno s hudební skupinou UNO. Oba herci se potkali rovněž v jednom seriálu, kde Filip okouzluje svojí podobou s bulvárním novinářem Pavlem Novotným a Oskar rolí Rudolfa Hrušínského nejmladšího. „Lidi se diví, jak je možné, že jsem mu tak podobný a že jsem tak nechutný,“ posteskne si Filip, který byl 13 let členem souboru Národního divadla, nyní je na volné noze. „Cítil jsem, že už jsem tam tak divně zaparkovaný a že vlastně z té šatny na to jeviště jdu dýl, než na tom jevišti pak jsem,“ vysvětluje důvody svého rozhodnutí. „Já jsem studoval Ježkovu konzervatoř, obor muzikál,“ říká o sobě Oskar, „na pražskou mě nevzali.“ Přiznává však, že zpěv mu moc nejde a že to musel utáhnout přes pohyb. „Něco zazpívám, ale žádnou velkou muzikálovou árii, ten dar opravdu nemám.“ Ve Švandově divadle pak můžeme vidět Oskara ještě v jednom představení, jehož tématem je znásilnění. I na toto téma si pak pánové předají své herecké zkušenosti. „Já jsem točil se svojí vlastní matkou postelovou scénu,“ vzpomíná Filip Rajmont na peprné natáčení detektivky s Kateřinou Burianovou. „Šel jsem normálně až do top levelu.“ Od té doby ho prý nikdo žádným vyprávěním o postelových scénách netrumfne.
Ohromným profesním úspěchem se může pochlubit i další host, zpěvačka Kateřina Mátlová, která vystupuje pod uměleckým jménem Kate Matl. A také Kateřina pochází z umělecké rodiny, kde „zpívají i dveře“. „Je nás šest sester, šest dcer, a naše maminka zpívala u tatínka ve sboru,“ vysvětluje, „a tatínek byl sbormistr a dirigent.“ Ona má jednak svoji sólovou kariéru, navíc zpívá spolu s populárním švýcarským hudebníkem, který je známý jako DJ Bobo. „Je to vlastně jeho tanečně-hudební halová show, já jsem tam jenom jako zpěvačka, ještě s jeho ženou,“ popisuje umělkyně. „Takové to gró je samozřejmě DJ Bobo neboli René Peter Baumann a tři zpěváci a máme k tomu buď kapelu, nebo tanečníky. Ale když se jede turné, tak je nás třeba šedesát včetně techniků.“ Vystoupení mají velké množství. „Teď nás před Evropou čeká v létě ještě Jižní Amerika a 9. 11. jsme v Praze,“ popisuje své plány Kate Matl. „Evropské turné trvá třeba dva měsíce kromě pondělka, kdy se nehraje.“ Na tu dobu musí vždy bohužel opustit svoji malou dcerku. „Když jí byly tři měsíce, tak jsem stála poprvé na jevišti s Bobem,“ prozrazuje s tím, že je její dcera Karolína „pandemické dítě“, neboť se narodila v covidové době. Kromě toho má pejska – argentinskou dogu, kterého si s sebou občas vezme na vystoupení do Německa.
Na závěr se pobavíme s pártymakery Dva Too neboli Radkem Lembacherem a Václavem Komárkem, kteří dokážou rozezpívat metro. „Už jsme to ozvláštnili a zpívali jsme i na Pražském hradě,“ říká Václav, který pracuje v rádiu. „Přemýšleli jsme třeba i o vlaku a tramvaji, ale zatím jsme na to nedostali odvahu,“ doplňuje markeťák Radek. Předlohou jim byl jeden Ital. Na svá vystoupení jezdí s reprákem na kolečkách, mikrofonem a všechno natáčejí na kameru. Lidé na ně prý zatím reagují dobře. „Zapojují se kupodivu spíš Češi než cizinci.“ Jaký je jejich repertoár? Jak vypadají lístky na jejich koncert? A přidá se k vystoupení i Jan Kraus? To a mnohem více se dozvíme v dalším premiérovém dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!


Komentáře k pořadu: 108 přečíst / napišStanice
Prima
Datum
St. 29.5.2024
Čas
21.40 - 22.40
Délka
60 min.
Typ
zábava
Specifikace
stereo, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Nebezpečné vztahy live
Životní kotrmelce, zklamání, nenávist a bolest! To vše tváří v tvář
dnes 07.20
Barrandov
Výborná SHOW
Lucie Výborná s vynálezcem biodynamické žárovky Hynkem Medřickým, konstruktérem ponorek Pa...
dnes 09.25
ČT2
Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka
Výborní hosté a letní pohoda na českých zámcích a moravském hradě.
dnes 22.10
Prima
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 18. 6. 2024 Svátek má Milan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz