Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

53% 808 hlasů
film / thriller, akční, krimi, drama, USA, , 102 min., od 16 let
Get Carter
Kinopremiéra v ČR 15.11.2001

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize st. 15.12. AXN 21.00Ukázka
02:26Říkali mu, že mstít se nemá cenu. Jistěže má. Sylvester Stallone na stopě vrahů svého bratra.
Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Na všechno se Sylvester podle mého nehodí a do tohohle filmu to opravdu nějak nesedělo.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sejměte Cartera

obrazek
Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb.
obrazek
Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky?


O natáčení

obrazek
Producent Mark Canton, velký obdivovatel původního britského snímku Get Carter, se do projektu pustil společně se scenáristou Davidem McKennou. "David píše opravdu dobře," vzpomíná Canton na chvíli, kdy dočetl McKennovu verzi příběhu. "Líbil se mi jeho spád a pojetí hlavního hrdiny. Oslovil mě hlavně Carterův smysl pro povinnost, ale také pro pomstu, a to, jak postava rostla a charakterově košatěla." O úspěch filmu se zásadním způsobem zasloužil Sylvester Stallone. "I když se o roli zajímalo několik herců, hned jak jsem scénář dočetl, věděl jsem, že Sly by té postavě dokázal dodat ten správný rozměr," vzpomíná Mark Canton. "Sly reagoval stejně. Jeden den jsem mu dal scénář a druhý den mi povídá - něco tak dobrýho jsem už dlouho nečetl. Chci do toho jít."
obrazek
"Sejměte Cartera je o jednom z mých oblíbených témat, a sice o smyslu pro povinnost," tvrdí Sylvester Stallone. "Carter, který až doposud žil dost sebezničujícím způsobem, se najednou dostává do situace, kdy může všechno změnit. Získává druhou příležitost stát se vším, čím nikdy nebyl - mít nějaký závazek, starat se o někoho jiného než jen o sebe - tedy žít úplně jinak než doposud." Situaci, do které se Carter dostává, Stallone velmi dobře rozumí. "Teď, když sám mám dvě děti, dokážu se ztotožnit s Carterovým ochranitelským přístupem, který zaujímá ve vztahu ke své neteři," říká. "Díky ní Carter konečně nachází nový smysl života. Tahle dimenze příběhu se ve mně dotkla té správné struny."
obrazek
"Stará verze filmu Get Carter je příběhem o posedlosti pomstou," říká Stephen Kay. "Ta naše je o vývoji hlavní postavy směrem k dokonalejší lidské bytosti. Ten film má duši. Jde v něm o pomstu, ale hlavně také o odpuštění." Další z hlavních rolí ztvárnil oscarový Michael Caine, představitel Cartera v původním britském snímku. "Jsem velkým obdivovatelem Michaela Cainea," přiznává Mark Canton. "Je to herec, který zvládne každou roli. Jeho výkon v našem filmu dokonale doplňuje to, co dokázal v původním snímku, který se stal klasikou a který sklízel obdiv ve Spojených státech i v Evropě." Cainea nový scénář okamžitě uchvátil. "Líbilo se mi, co s tím příběhem udělali," říká. "Můj Carter byl v mafii "hotový" člověk - žádná další laťka, které by se mohl snažit dosáhnout, už před ním nebyla. Byl jedním z hlavounů. Nově pojatý Carter ale není nikdo, snaží se dostat dovnitř. Není tak brutální. Jeho tažení je koneckonců morální. Postava, kterou hraje Sly, je daleko sympatičtější."
obrazek
Mickey Rourke a Sylvester Stallone jsou staří přátelé, ale nikdy spolu nepracovali. Proto měl Rourke velkou radost, když za ním Stallone přišel s rolí Cyruse Paice. "Já si tu roli nevybral, vybrala si ona mě," vzpomíná Rourke. "Sly je herec, kterého mám rád i jako člověka, takže jsem byl rád, že spolu konečně budeme dělat. Všichni ho strkají do škatulky akčních hvězd, a tak mě hrozně překvapilo, když jsem viděl, jak přirozeně hraje. Do role se ponoří a je naprosto přirozený - dokáže daleko víc, než za co ho lidi obdivují." Bývalý profesionální boxer Rourke se při natáčení od Stallona dokonce naučil něco nového. "Když boxujete profesionálně, musíte údery skrývat, aby soupeř neviděl, že ta rána přijde," říká Rourke. "V tomhle filmu si Sly se mnou dal práci a naučil mě boxovat tak, aby kamera údery viděla."
obrazek
"Podle mě je ten film především o zodpovědnosti, o základních principech chování," tvrdí Caine. "Jak jde o rodinu, začnete se chovat zodpovědně, i když Vám jinak zodpovědnost nic neříká. Myslím, že obecenstvo bude odcházet s pocitem hlubokého porozumění k jednání Jacka Cartera, i když to zdaleka není žádný svatoušek," uzavírá Caine. Kriminální thriller režiséra Mikea Hodgese Get Carter z roku 1971 s Michaelem Cainem v hlavní roli u nás vyšel pouze na DVD pod názvem Dostat Cartera. V žebříčku padesáti nejlepších britských filmů všech dob, který letos zveřejnil filmový měsíčník Hot Dog, se umístil na první pozici.

O hercích

Sylvester Stallone
obrazek
Herec, scenárista a režisér Sylvester Stallone si celosvětovou slávu zajistil hlavní rolí ve filmu Rocky, ke kterému si sám napsal scénář a který v roce 1976 získal Oscara za nejlepší film. Ve snímcích Rocky II a Cesta k ráji Stallone nejen hrál, ale také k nim napsal scénář a režíroval je. Jako herec a spoluautor scénáře se podílel na filmech F.I.S.T., Rambo I, Rambo II, Rambo III a Kočičí zlato. Spoluautorem scénáře, režisérem a producentem byl Stallone u snímku Staying Alive a dále hrál ve filmech Noční jestřábi, Vítězství, Tango & Cash a Kriminál. Podle vlastního scénáře si Stallone pod režijním vedením Johna Avildsena zahrál ve filmu Rocky V, který měl premiéru v roce 1990. Do sbírky Stallonových ocenění patří mimo jiné cena filmových diváků People's Choice Award a tituly Star of the Year a Star of the Stars udílené majiteli amerických kin.

Michael Caine
obrazek Posledním z dlouhé řady ocenění, které rodilý Londýňan Michael Caine získal během své čtyřicetileté herecké dráhy, je Oscar z roku 2000 za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli filmu Pravidla moštárny. Filmovou hvězdou první velikosti se ale stal už v roce 1966, kdy za svůj vynikající výkon ve filmu Alfie získal cenu National Society of Film Critics Award za nejlepší mužský herecký výkon. Jeho role ve filmu Rita mu vynesla Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v hraném filmu a cenu BAFTA ve stejné kategorii. V roce 1987 získal Caine Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Hana a její sestry Woodyho Allena. Z dalších Caineových snímků jmenujme Není Sherlock jako Holmes, Špinaví, prohnilí lumpové, Pan Osud, televizní film Jack Rozparovač nebo Tichý hlas, za který získal Caine další Zlatý glóbus.

Mickey Rourke
obrazek Než se rozhodl vydat na hereckou dráhu, živil se boxem. Herectví studoval v Actors Studiu u Sandry Seacatové, která ho také obsadila do role Eddieho ve své inscenaci divadelní hry Arthura Millera "Pohled z mostu". V roce 1978 se Rourke přestěhoval do Los Angeles, kde získal menší úlohy ve snímcích 1941 Stevena Spielberga a Nebeská brána Michaela Cimina. Prosadil se výraznou rolí v thrilleru Žár těla Lawrence Kasdana. Mezinárodní popularitu mu přinesly výkony v diváckých filmech 9 1/2 týdne, Rok draka a Angel Heart.

Miranda Richardsonová
obrazek Až do svého filmového debutu Tanec s cizincem (1984) režiséra Mikea Newella působila Richardson pouze na oblastním divadle a v televizi. Její výkon zaujal režiséra Stevena Spielberga natolik, že ji v roce 1987 obsadil do svého filmu Říše slunce. Za ztvárnění sexy teroristky z IRA ve Hře na pláč režiséra Neila Jordana získala Zlatý glóbus. Na Oscara byla nominována za role ve filmech Posedlost Louise Malleho, Enchanted April Mikea Newella a Tom a Viv Briana Gilberta. Řadu ocenění vynesla Mirandě Richardson také práce pro televizi. V roce 1994 získala Zlatý glóbus za hlavní roli v televizním filmu Otčina a nedávno byla znovu nominována na Zlatý glóbus za jednu z hlavních rolí v televizním filmu Alice. Miranda Richardson se nadále intenzivně věnuje divadlu.

Rachael Leigh Cooková
obrazek Ve svých jednadvaceti letech patří Rachael Leigh Cook mezi nejtalentovanější filmové hvězdy své generace. Za posledních pět let vytvořila více než 15 filmových rolí. Jmenovat bychom mohli například snímky Tom a Huck, Rukojmí nebo komplic?, The House of Yes, Polibek, The Bumblebee Flies Anyway, Blow Dry nebo hlavní roli ve filmu Taková normální holka, kde hraje po boku Freddieho Prince, Jr. Cook, rodačka z Minnesoty, získala svou první filmovou roli už ve 14 letech, a to v krátkém filmu 26 Summer Street scenáristy Petera Syvertsena a režiséra Stevea Erika Larsona. Jejím prvním celovečerním snímkem se pak brzy poté stal Dívčí klub. Nedávno se Cook objevila po boku Tima Robbinse ve snímku AntiTrust a v Londýně dotočila pro společnost Miramax film Blow Dry, kde si zahrála společně s Natashou Richardsonovou a Alanem Rickmanem.

O tvůrcích

Stephen T. Kay
obrazek Celovečerním režijním debutem režiséra, scenáristy a herce Stephena T. Kaye, absolventa Brown University a The American Film Institute, byl snímek The Last Time I Committed Suicide, ke kterému si sám napsal scénář. Do hlavních rolí obsadil Thomase Janea, Keanu Reevese, Claire Forlaniovou, Gretchen Moleovou a Adriena Brodyho. Posledním Kayovým tvůrčím počinem je spoluautorství scénáře k filmu Parchanti nebo poldové?

Podobné filmy

Zachraňte Willyho 4: Útěk z pirátské zátoky
(Free Willy: Escape from Pirate's Cove) Malá Kirra odjíždí ze svého australského domova, a...
dnes 07.45
Nova Cinema
Zrození šampióna
(The Blind Side) Malý kluk z bohaté rodiny, jeho velký kamarád s nadáním pro americký fotb...
dnes 10.15
Nova Cinema
Sněženky a machři po 25 letech
Stačilo náhodné setkání Viki Cabadaje s profesorem Kardou u lyžařského vleku, aby vznikl n...
dnes 13.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
Ne. 24.10.2021
Čas
00.30 - 02.45
Délka
135 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 8. 12. 2021 Svátek má Květoslava
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz