Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

69% 3037 hlasů
film / komedie, USA, , 98 min., od 15 let
Horrible Bosses
Kinopremiéra v ČR 4.8.2011 v SK 28.7.2011, DVD a Blu-Ray od 7.12.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24Zbavte se jich.
Kandidát na manažerskou pozici ve firmě Nick pracoval za příslib získání dobré pracovní pozice "od nevidím do nevidím" a "dojídal zbytky" po svém ujetém šéfovi Harkenovi. Teď však zjistil, že k tomuto povýšení nikdy nedojde. Zubní asistent Dale se ve stejné době snaží zachránit svoji sebeúctu v konkurenčním boji se zarputilou kariéristkou MUDr. Julií Harris, která se z ničeho nic dostane do ráže. A účetní Kurt se právě dozvěděl, že zkorumpovaný nový majitel jeho firmy Pellit nejen, že se snaží zničit jeho kariéru, ale plánuje i vypouštět jedovatý odpad a ohrozit tím zdraví tisíců nic netušících lidí. Co se dá dělat, když zjistíte, že váš šéf je šílenec, sadista nebo hovado? Utéct není žádné řešení. Těmhle mizerům je třeba zatnout tipec. Takže posíleni několika drinky a vyzbrojeni podivnými radami získanými od jedné pochybné existence, naši hoši vymyslí rafinovaný neprůstřelný plán, jak se navždy zbavit svých šéfů. Jenže je v tom háček: i ten nejlépe navržený plán je vždy jen tak spolehlivý jako mozek, který ho vymyslel.


Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Rozhodně jedna z lepších komedií, kterou jsem od roku 2010 viděl. Více nabízí než postrádá a Aniston se Spaceym jsou zkrátka výborní. Na druhou stranu jsou tam i zcela zbytečné role a špatní herci (viz. Jamie Foxx). Celkově jsem spokojen, protože jsem se dobře bavil, o vtipné situace není nouze.
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šefové na zabití

Nick a Dale jsou přátelé, kteří mají stejný problém - pohrdají svými nadřízenými, kteří se jim rozhodli zkomplikovat život. Nick pracuje ve finanční společnosti despoty Davida Harkena, který mu slibuje povýšení, ale nakonec se rozhodne udělit ho sám sobě. O moc lépe na tom není ani Dale. Jako zubní laborant je vydírán svou šéfkou Julií, která ho navíc sexuálně obtěžuje. Tvrdí, že pošle jeho snoubence fotky, které dokazují, že jí s ní byl nevěrný. Když nastoupil jako nováček, tak ho uspala a měla s ním sex na zubařském křesle. Oba zoufalci mají kamaráda Kurta, který se brzy ocitne na stejné lodi jako oni. Jednou večer u skleničky se všichni tři shodnou na tom, že by bylo nejlepší, kdyby jejich šéfové zemřeli. V zapadlé hospodě se seznámí s protřelým kriminálníkem, který je nasměruje na myšlenku, že musí zabít své šéfy navzájem, a navíc tak, aby vše vypadalo jako nehoda. Tím se spouští neskutečný kolotoč pokusů i drsných omylů.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> „Skoro každý člověk v nějaké fázi svého života měl hrozného šéfa, který mu pil krev,“ říká režisér Seth Gordon. „Každý ví, jak příjemné je fantazírovat o tom, jak by byl život krásný, kdyby takový šéf přestal existovat. Tento film je příběhem třech chlapíků, kteří v takové situaci jsou a kteří se rozhodnou něco s tím udělat.

Gordon dodává: „Avšak situace se jim poněkud vymkne z ruky a ubírá se jiným směrem, než si sami naplánovali." I když se úmysl zlikvidovat své trýznitele může zpočátku jevit poněkud ztřeštěný, brzy se ukáže, že tito tři ustrašení a manipulovaní zaměstnanci vyčerpali všechny běžné možnosti. A nedá se říct, že by to hned od začátku byli krvežízniví nespokojenci - právě naopak. Gordon chápe hlavní hrdiny příběhu, v obsazení Jason Bateman, Charlie Day a Jason Sudeikis, “jako obyčejné chlapíky pracující na předměstí. Oni nejsou zlí; snaží se dělat jen to nejlepší, ale jejich šéfové je zaženou do rohu a otravují jim život tak dlouho, až se to prostě už dál nedá vydržet.“

Týden co týden se staří kámoši Nick, Dale a Kurt scházejí u piva, aby se podělili o svých trampotách a zanadávali si na š éfy, kteří jsou jejich zdrojem: Harken, Nickův podivínský šéf, kterého hraje Kevin Spacey; Pellit, odporný dědic firmy po svém otci a přízrak Kurtova života, kterého ztvárnil Colin Farrell; a Julia Harrisová, zubařka „predátorka“, kterou ztělesnila Jennifer Aniston, jsou figury, jaké jste dosud neviděli. Jak zábava (a konzumace piva) pokračuje svým běžným způsobem, naši chlapíci dojdou až k uvažování o tom, oč krásnější by jejich život byl, pokud by jejich nenáviděný bos vypadl ze scény. Jak by život byl krásný, kdyby se jejich šéf jednoho dne neprobudil.

K tomu vlastně chybí málo. Aspoň to našim hrdinů v tuto chvíli připadá. Háček je v tom, že kromě jejich vzteku, jejich bujné fantazie a zkušenosti nabyté za ta léta, kdy žili jako řádní občané, nemají žádnou kvalifikaci, žádné zkušenosti a nepochybně také žádné předpoklady k tomu, aby někoho zlikvidovali. “K tomu jsou zcela nezpůsobilí,” říká Gordon, to je věc, kterou si uvědomí hned na začátku a pak si ji při každé příležitosti připomenou. To je vede k rozhodnutí najmout si recidivistu Jonese, kterého ztělesnil Jamie Foxx.

Od tohoto okamžiku „se rozjede příběh, kdy běží jedna událost za druhou a tempo děje se stále zrychluje, děj je stále bláznivější, až naši hrdinové dospějí do stádia, kdy už není cesty zpátky," vysvětluje režisér, podle kterého Šéfové na zabití jsou scénářem který ho rozesmál až k slzám.

<>Obrázek nenalezen<> Pokud se běžný divák neztotožní s plánem vraždy, byť by byl sebehloupěji koncipován, tvůrci filmu vsadili na to, že na takového diváka určitě zapůsobí rostoucí frustrace, která nakonec dotlačí naše tři hrdiny na šikmou plochu. Brett Ratner, který produkoval film Šéfové na zabití spolu s Jayem Sternem, poznamenal: “To říká už samotný název. Na něj bezprostředně zareaguje každý, kdo ho uvidí. Lidé neradi připouštějí, že osoba, pro kterou v současnosti pracují, je hrozný šéf, ale budou vám vyprávět o svých bývalých šéfech nebo o kamarádovi, který takového šéfa měl. Každý má nějaké špatné zkušenosti, a proto nás ten film tak rozesměje."

„Když jsem se s lidmi o tom filmu bavil, zjistil jsem, že mnohem více, než bych čekal, je těch, co sní o tom, jak se svého š éfa zbavit,“ říká Jason Sudeikis, který ztvárnil poněkud lehkovážného Kurta. V tomto smyslu Šéfové na zabití jsou příběhem o naplněných přáních ve velkém pro každého, kdo si kdy představil svého š éfa, jak letí dolů ze střechy, ale s Nickem, Dalem a Kurtem, kteří na sebe berou všechna rizika za nás a přitom dělají tolik hloupých chyb.

„Oni za nás nosí kůži na trh,“ dodává producent Jay Stern. „Dnešní doba je těžká pro spoustu lidí, a mnozí z nás jsou rádi, že vůbec nějakou práci mají. Na druhou stranu, pokud vás někdo utlačuje nebo zneužívá, řeknete si „Musím si tohle nechat líbit? Mám zapotřebí ztrácet čas života s takovým šílencem?“ Myslím, že je spousta lidí, kteří nutně netouží po tom, aby svému šéfovi zakroutili krkem, ale nevadilo by jim vidět ho po nějakou dobu zavěšeného za nohy na kandelábru u cesty.

„Když se naši hrdinové rozhodnou svým šéfům pomstít zcela radikálním způsobem, přijde nám to zezačátku trochu morbidní,“ pokračuje Stern, „ale oni své vražedné plány tak "pokazí", že to pak už není film o třech zaměstnancích, kteří se snaží zlikvidovat své šéfy, ale spíš o skandálních a srandovních akcích, které spolu podnikají, až se jim ty jejich akce zcela vymknou z ruky."

Jason Bateman hrající v roli obtěžovaného Nicka má svůj postřeh: „Jejich jednání má k racionalitě daleko, a ve skutečnosti takoví chlapíci snad ani neexistují. My se prostě snažíme lidi rozesmát. Pokud najdou souvislost mezi našim příběhem a svým životem, je to skvělé. Ale já bych nikomu nedoporučil provádět doma naše kousky.“

Aby příběhu bylo učiněno za dost, tvůrci filmu přistoupili k Šéfům na zabití s lehkostí a nechali humor i všechno ostatní plynout svou cestou. Producent Brett Ratner říká, „Film nikoho nešetří. Šli jsme do toho natvrdo. Seth Gordon měl předem jasno v tom, jak k filmu přistoupit, koho obsadit i jak film realizovat. Největší radost mám z toho, že žádný vtip ve filmu nevyznívá samoúčelně. Humor vždy pramení z postavy, a z okolností děje, a vše vychází z běžného života."

obrazek
„Lidi prostě chtějí chodit do práce, kde s nimi bude slušně zacházeno, a oni se pak můžou spokojeně vrátit domů. Chtějí toho snad příliš?“ ptá se scénárista Michael Markowitz. Markowitzovi se podařilo vytvořit důvěryhodný příběh mimo jiné proto, že se nechal inspirovat svými vlastními zkušenostmi z práce v kanceláři. „Tento scénář byl mojí odplatou.“

Divák by si měl uvědomit, že „naši hrdinové bojují za zachování své lidské důstojnosti. Snaží se jednat jako opravdoví muži,“ říká scénárista John Francis Daley. Gordon říká, "v našem filmu není třeba hledat žádnou vědu. Jde nám hlavně o srandu, je to oddechová crazy komedie o třech chlapících, kteří se rozhodnou zabít své šéfy, ale od samého začátku je vidět, že to jsou amatéři, kteří na to nemají.

Jedna hláška z filmu mluví za všechno:
„Ty jsi nikdy neslyšel o ospravedlnitelné vraždě? NEZABÍT JE by bylo nemorální.“ - Kurt

Gordon poznamenává, že tvůrci filmu jsou perfektně sehraná parta, která dokáže děj pořádně roztočit. „Za tuto neuvěřitelnou synergii děkujeme Bohu a naši tři skvělí komici si rozumí i beze slov a dokážou spolu tak krásně tvořit."

Jako nechtěná kořist sexem posedlé doktorky Julie Harrisové, která se v jeho přítomnosti neobtěžuje mít dopnuté knoflíky na svém lékařském plášti, „je Dale beznadějným romantikem této party,” říká Charlie Day. „Dale zoufale miluje svoji snoubenku a chce jí být věrný, ale jeho šéfka ho neustále provokuje. Někdy s ním nesouhlasí ani jeho kamarádi.“

To je docela pochopitelné vzhledem k tomu, že doktorku Harrisovou ztvárnila Jennifer Aniston.

Když její každodenní rutina osahávání, házení pohledů a zesměšňování nestačí, rozšíří svůj arzenál ještě o vydírání. „Nikdy jsem nehrála postavu tak neomluvitelně chlípnou, ale jinak se to hrát nedalo - dialog i situace jsou tak odvázané a srandovní. Hned jsem po tom skočila,“ říká Aniston, která o filmu mluví jako o „hříšném potěšení pro lidi, kteří jsou ve své práci nešťastní, že by možná byly schopní vypadnout ze svých rolí a fandit našim hrdinům.

„Film opravdu nastavuje laťku nově a překračuje hranice a doktorka Harrisová v tomto směru jde příkladem." dodává. „Na té postavě se mi hrozně líbí její až mužská asertivita, s kterou prosazuje svůj chtíč. S Jennifer jsme se na zkouškách shodli, že doktorka Harrisová je predátor jako lev. Ten neuvažuje o věcech zleva nebo zprava, prostě se jde nažrat," říká Gordon. „Bylo fakt důležité najít herečku, která by dokázala zahrát Julii s tím zápalem a jemnou zvrhlostí, kterou ta role vyžaduje, a řekl jsem si, že by bylo dokonce lepší, kdyby byla ztvárněna někým, koho by diváci na tomto místě nečekali. Ta role se zásadně liší od všech jejích předchozích rolí, je to role která s vámi praští o zem; to se opravdu musí vidět. Je to zcela elektrifikující, když sledujete jejich dialog. Před ničím se nezastaví a chová se tak skandálně."

<>Obrázek nenalezen<> Když si Jennifer Aniston vzpomíná na dosti zvláštní první scénu s Jasonem Sudeikisem v tomto filmu, „Když jsem po 20 minutách na něm seděla obkročmo jen ve spodním prádle, Seth Gordon se nepřestal smát ani na chvíli a nám to spolu tak dobře šlo; kdyby nic jiného, jak jsme něco provedli, už jsme si říkali "pokusíme se rozjet to ještě víc.“ V těch scénách jsem se cítila v pohodě, až mě to samotnou překvapilo, snad ještě víc, než kdybych hrála obyčejnou dívku od vedle, ale každá scéna byla tak ztřeštěná, a právě v tom byla ta sranda."

Ze třech hlavních hrdinů se má nejlíp Kurt - alespoň ze začátku. Na počátku příběhu pracuje pro sympatického Jacka Pellita, kterého hraje Donald Sutherland, jako vřelého muže, který má svou integritu. „Jack je typem šéfa, kterého bychom si všichni přáli mít,“ říká Gordon. „Hledali jsme herce, který by dokázal ztvárnit tento otcovský typ, benevolentní autoritu, kterou potřebujete, a Donald Sutherland to zvládl skvěle.

Pohoda však netrvá věčně. Jack odejde a jeho nástupce, Pellit junior, je jablkem, které padlo hodně daleko od svého stromu. „Pellit junior představuje typ zkorumpovaného a nekompetentního blbce, který má pravomoc rozhodovat, ale zjevně nemá tušení o tom, co vlastně dělá. Pochopitelně, že si najde člověka, na kterého by mohl svést škody, které sám napáchal,“ říká Gordon.

Nástup Pellita juniora do funkce nese Kurt těžce. Sudeikis vysvětluje: „Pellit nenávidí Kurta, protože ví, že jeho vlastní otec měl Kurta radši než jeho, takže se nejdřív snaží zničit to, co ti dva spolu vybudovali. Protože jediné, co ho zajímá jsou peníze, aby měl na svůj povrchní způsob života, neváhá ohrozit zdraví tisíce lidí vypouštěním jedovatých chemikálií, když to umožní nějaká skulina v zákonu. Takže Kurt to vidí tak, že zabití Pellita by bylo konáním vůle Boží i své vlastní. Když se na věc díváte tímto pohledem, nebylo by na zabití nic tak hrozného.“

To platí dvojnásobně u Dala a trojnásobně u Nicka. Ale jsou schopni takový čin spáchat? Jak se ukáže, „Tito tři mají k profesionálním kriminálníkům daleko." Alespoň jsou dost chytří na to, aby si uvědomili, že se musí obrátit na „profesionála“. V baru se setkají s recidivistou Jonesem, který sám o sobě říká, že je „poradce přes vraždy“.

<>Obrázek nenalezen<> Jamie Foxx, který ho ztvárnil, objasňuje: „Naši hrdinové přijdou do baru hledat nějakého tvrdého hocha. Jones zaslechne jejich rozhovor a když vidí, že to jsou amatéři, kterým je možno nakukat cokoli, vidí příležitost, jak si přijít k penězům. Tak je trochu vyděsí a pak jim navykládá to, co chtějí slyšet."

Po tom, co se naši hrdinové dali dohromady s Jonesem, sled událostí nabere tempo. „Jsou vtažení do svého ztřeštěného plánu, který se začal realizovat dříve, než ho stačili promyslet,“ říká Bateman.

Film se natáčel v okolí Los Angeles, avšak, jak říká Gordon, „Snažili jsme se najít zajímavá místa L.A., která diváci neviděli už stokrát ve filmech nebo v televizi. Šlo nám o to, aby měli pocit, že se to může odehrávat kdekoli v Americe, kde se lidé snaží uskutečnit americký sen, ale hrozný šéf se jim postaví do cesty."

O divoké scény ve filmu není nouze. Jak shrnuje koordinátor kaskadérů, Sean Graham: „Ve filmu je pár povedených scének, kdy je hlavou prorážena skleněná tabule, postava vypadne z okna, vybouchne auto, bláznivé honičky, srážky aut a podobné hlouposti."

„Vtip příběhu nespočívá v tom, jestli naši hrdinové uspějí, ale v potěšení z neobratného způsobu realizace jejich bláznivého plánu," říká Gordon. Gordon doufá, že diváci, kteří zažili něco z toho ponížení, proti kterému v Šéfech na zabití bojují Nick, Dale a Kurt, odejdou z kina s pocitem „jak se vlastně mají dobře ve srovnání s našimi hrdiny, takže jejich vlastní šéfové už jim nepřipadají tak hrozní."

Podobné filmy

Risk
(Out on a Limb) Matthew Broderick má šanci uzavřít obchod za sto šedesát milionů dolarů. A...
dnes 13.50
Barrandov
Bouřlivé víno
Moravskou vesničku rozdělí spor o vinařské družstvo na dva znepřátelené tábory. Předseda J...
dnes 13.55
Prima
Mravenčí polepšovna
(The Ant Bully) Když jste malý mravenec, svět vám připadá obrovský a dobrodružství ještě v...
dnes 15.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Čt. 19.5.2022
Čas
00.05 - 01.55
Délka
110 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání


Registrace
PřihlášeníSobota 13. 8. 2022 Svátek má Alena
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz