Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

72% 2070 hlasů
film / animovaný, dobrodružný, komedie, western, USA, , 107 min., od 7 let
Kinopremiéra v ČR a SK 10.3.2011, DVD a Blu-Ray od 17.8.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2011, Oskar, Nejlepší celovečerní animovaný film


V TV televize út. 11.10. HBO3 (hr) 16.40, zítra Paramount Channel (pl) 08.50
HBO3 (hr) 16.40
Paramount Channel (pl) 08.50
Ukázka
02:24Možná vypadá divně, nikoho jiného ale nemají.
"Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné..." Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Rango má téměř všechno co by správný animák měl, tedy alespoň v tomto žánrovém směru, měl mít, tedy originalitu, sympatické a charismatické postavičky, zápletku, mnoho vtípků a humorných scén, dobrou hudbu, výbornou animaci a pak hlavně příběh, který je tady patrně zrovna to co pokulhává. Příběh je slabší a ve filmu jsem tak vnímala spíše krátké kousky než celistvý film, který mě přes veškeré vnější pozlátko nedokázal dostatečné upoutat. Na film se každopádné stojí kouknout a nepřipravit se tak na přece jenom dobrou podívanou.
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rango

Rango je užvaněný a zhýčkaný chameleon, jenž si v bezpečí terária, kde se nebetyčně nudí, zprvu "přehrává" nejrůznější dobrodružné situace, aniž tuší, že zanedlouho je začne prožívat doopravdy. Stačí malý karambol, aby i se svým skleněným příbytkem vylétl z jedoucího auta a skončil ve vyprahlé pustině, rozdělené pruhem dálnice. Zhýčkaný Rango zjišťuje, že tam není bezpečno, a tak se ocitá v pouštním westernovém městečku Prach, které terorizuje jestřáb. Rango se dostává do konfliktu s místními pistolníky, ale když má dojít k souboji, objeví se jestřáb, kterého omylem zabije. A tak se z něho stane proslulý pistolník, kterého se všichni bojí. Dokonce z něj starosta udělá šerifa. Od zoufalých obyvatel městečka dostane hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda své neuvážené hrdinské chvástání promění v činy, najde záhadně mizející vodu a postaví se úlisnému starostovi i obrovitému hadu, jehož si starosta přizve na pomoc.


Podobné filmy

Přestupný rok
(Leap Year) Úspěšná bytová návrhářka Amy Adams má sice všechno, na co si vzpomene, jen jej...
dnes 06.00
Nova Cinema
Jožin
Na každého jednou dojde! Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1978). Hrají: J. Sovák, V. M...
dnes 11.00
ČT1
Morganovi
(Did You Hear About the Morgans?) Manželství Sarah Jessicy Parker a Hugha Granta je katast...
dnes 13.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
Út. 5.7.2022
Čas
08.05 - 10.20
Délka
135 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 5. 10. 2022 Svátek má Eliška
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz