Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

65%
film / thriller, akční, dobrodružný, USA, , 96 min., od 15 let
Rambo: First Blood Part II
DVD od 1.3.2005 Bonton, Blu-Ray od 15.6.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Žádný člověk, žádný zákon... žádná válka jej nezastaví!
Jeho úkol: najít americké válečné vězně ve Vietnamu. Skrývat se před nepřítelem. Neútočit... byl zrazen a zanechán na nepřátelském území a nyní se chce dostat zpátky... jakýmkoliv způsobem! Za jakoukoliv cenu. Žene ho touha po pomstě.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Návrat Johna Ramba do zeleného pekla. A nejedná se ani tak o politický idealismus mírového hnutí, který byl zrazen, jako především o lidský idealismus oněch mladých mužů, bojujících ve Vietnamu za vlast (toto rčení se ostatně používá v každé americké válce dodnes), která je nejen nenechala vyhrát, ale ještě se k nim po zmanipulovaném příměří otočila zády. Sylvester Stallone tímto snímkem v podstatě změnil dějiny se suverenitou sobě vlastní. Rambo se má vypravit do Vietnamské džungle zjistit, jsou-li na pravdě informace o zajateckých táborech s vězněnými Američany. "Necháte nás tentokrát vyhrát?", ptá se Rambo plukovníka Trautmanna, který za ním s takovým požadavkem přišel do vězení. Ano, zcela zásadní otázka. Následující dění tak vzalo za své, čímž se názorně ukázalo, jaký byl přístup americké vlády k této válce a hlavně k americkým bojovníkům, které sama do této války poslala. Pouhý rok před uvedením už byl stejný námět pojat ve snímku 'Nezvěstní v boji' (1984), kde si hlavní roli střihl Chuck Norris a tak je docela nasnadě tyto oba snímky porovnat. Zajímavé také je, že na scénáři pracoval James Cameron, který měl už za sebou film 'Terminátor' (1984). Sly však údajně asi polovinu scénáře pozměnil. K zadostiučinění s americkou neslavnou válečnou etudou tímto filmovým počinem po morální stránce došlo, čímž se Sly nijak neodvrátil od myšlenky autora knihy Davida Morrela k postavě Ramba, podle které vznikl první snímek. "Chci od života jen jedno. Chci to, co každý, kdo prošel tímhle peklem. Chci, aby mě Amerika milovala tak, jako já miluji Ameriku." Film pochválil i samotný prezident Regan. On ten film vůbec zasáhl do americké politiky a liberálové na toto dílo politicky zaútočili, jako v té době snad na nic. I kritika na ničem nenechala nit suchou. To je tak, když se obyčejným filmem šťouchne do politické bolístky tak razantně, že si leckdo ani neuvědomí, že je to jen obyčejný film. Sly měl tímto snímkem výrazný komerční úspěch a dodnes je nostalgiky hrdě vyhledáván.
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rambo II

obrazek
Johna Ramba vyhledá ve vězení, kam se dostal po střetnutí s posádkou policejní stanice, jeho bývalý velitel Trautman a nabídne mu svobodu, pokud přijme nový bojový úkol. Má se vrátit do Vietnamu a najít zajatecké tábory, ve kterých prý Vietnamci stále ještě vězní na dva tisíce amerických vojáků. V džungli se Rambo spojí s půvabnou spojkou, vietnamskou dívkou Co Bao, a ta ho dovede až k jedmomu z takových táborů. Přestože tu Rambo skutečně najde zajaté americké vojáky, byrokraté v americké vládě nechtějí, aby pravda vyšla najevo, a tak svého vojáka opět zradí. Rambo zůstává v pekle vietnamské džungle sám s nebohými zajatci. Přesto se mu podaří nejen uprchnout, ale po smrti sympatické Co rozpoutat v džungli peklo krvavé odplaty.


Podobné filmy

Závod s časem
(Getaway) Když přijede bývalý automobilový závodník Ethan Hawke na Vánoce domů, zjistí, že...
dnes 09.40
Nova Cinema
Legendární parta
(Rise of the Guardians) Před dávnými časy vyvolil kouzelný Měsíc čtyři strážce, kteří bdí ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Slovo policajta
(Parole de flic) Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby...
dnes 20.00
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
So. 14.10.2023
Čas
22.55 - 00.50
Délka
115 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníPátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz