Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

Vleklý zápas malých pacientů, jejich rodičů a strhující nasazení zdravotních týmů. Premiéra dokumentárního cyklu z prostředí dětské onkologie Fakultní nemocnice Motol. Režie: J. Jirků


Dlouhý popis
Vleklý zápas malých pacientů, jejich rodičů a strhující nasazení zdravotních týmů. Premiéra dokumentárního cyklu z prostředí dětské onkologie Fakultní nemocnice Motol. Režie J. Jirků (Premiéra)
Šestidílná dokusérie sleduje během jednoho roku osudy čtyř rodin, jež čelí jedné z nejhorších ran, která může rodiče potkat: vážné nemoci svého dítěte. Z velké části se natáčelo na Klinice dětské hematologie a onkologie v pražské FN Motol, pracovišti světové úrovně, kde působí největší kapacity oboru. Seriál ale není výjevem tragédie a utrpení, přináší zejména naději. Česká republika se v oboru dětské onkologie dlouhodobě drží na světové špičce a velká část dětí, které by před dvaceti, třiceti lety neměly šanci na vyléčení, se dnes vrací domů zdravá a může žít plnohodnotný život. Zásadním tématem jsou vztahy podrobené mimořádně obtížným zkouškám a nedozírné hranice lidské statečnosti, síly a lásky. Seriál citlivě a s pokorou přibližuje vleklý zápas malých pacientů, jejich rodičů a obdivuhodné nasazení zdravotních týmů. Snaží se přimět k zamyšlení, že jejich odvaha a síla si zaslouží uznání i podporu a pokouší se přispět k detabuizaci tématu, které už při pouhém vyslovení budí hrůzu a nutí nás odvracet zrak. A to je přesně to, co naši hrdinové nepotřebují.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Út. 5.12.2023
Čas
22.03 - 22.45
Délka
42 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
dnes 12.15
ČT2
Touha po věčnosti (7/10)
Dokumentární cyklus Roberta Sedláčka o posledních věcech člověka, o dějinách umírání, smrt...
dnes 13.35
ČT2
Technické klenoty (7/8)
Mosty Možná jedna z prvních oblastí stavitelství, kam lidská civilizace kdysi namířila sv...
dnes 18.55
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 25. 2. 2024 Svátek má Liliana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz