Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

65% 1297 hlasů
film / komedie, romantický, USA/Irsko, , 100 min., od 12 let
Leap Year
Kinopremiéra v ČR a SK 25.3.2010, DVD od 9.8.2010 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:28Anna chtěla 29. února požádat svého přítele o ruku. Ten kluk, co stojí vedle ní, není její přítel.
V Irsku mají pěknou tradici. Na přestupný rok může právě 29. února požádat holka kluka o ruku (Normálně to jde jen naopak.). V romantické komedii Ananda Tuckera zjistíte, co všechno je moderní mladá žena ochotná podstoupit, aby si tenhle obyčej mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Anna Brady je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě zásadního vyjádření svého přítele, nadějného kardiologa Jeremyho. Ten se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídnul jí prsten, stále nějak nemá. A tak když Jeremy odletí do Dublinu na lékařský kongres a navíc se blíží magický 29. únor, rozhodne se Anna chytit šanci za pačesy. Plán je jednoduchý. Odletí za Jeremym a požádá o ruku ona jeho, přesně v souladu s tradicí. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Když už se jí podaří přeplavit z jednoho ostrova na druhý, zjistí, že má za sebou tu snazší část cesty. Kde najít v tom nejzapadlejším koutě Britských ostrovů taxík, nebo aspoň někoho, kdo by ji hodil do irské metropole? Naštěstí se nad ní slituje Declan, pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky, jenž jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekla, že má to nejhorší za sebou, a to rozhodně neměla dělat. Nemá smysl zacházet do detailů, nicméně letmý výčet pohrom, zahrnující nesnesitelně drzého Declana za volantem, stádo krav na cestě, auto ve škarpě, bahenní koupel a ztrátu luxusního kufru, který má vlastní jméno, úplně stačí k tomu, abyste si udělali představu, že ne všechno běželo podle plánu. A ještě jedna věc se vymkla kontrole - narůstající vzájemné sympatie, kvůli kterým začne Anna vážně přemýšlet o tom, jestli má smysl dojet až do cíle.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Taková jednodušší romantická komedie, která mě moc neupoutala ani scénářem a ani hereckými výkony nebo humorem. Každopádně atmosféra filmu byla přece jen vcelku příjemná a napoprvé tak film upoutal mojí pozornost. Film sice musím hodnotit kladně, ale opravdu ne nijak výrazně.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přestupný rok

V Írsku majú peknú tradíciu. V priestupnom roku práve 29. februára môže dievča požiadať o ruku chlapca, pretože v ten deň platí výnimka zo zaužívaného pravidla. Čo všetko je ochotná podstúpiť moderná mladá žena, ktorá chce tento zvyk vyskúšať na vlastnej koži? Anna sa rozhodne cestovať do Dublinu, aby po štvorročnom vzťahu požiadala svojho priateľa Jeremyho o ruku. Jej plány však ohrozí nielen rozmarné počasie, ale aj sled nepredvídaných prekážok, ktoré jej osud postaví do cesty. Anna Bradyová je atraktívna a úspešná bytová návrhárka z Bostonu. Má všetko, na čo si spomenie, teda okrem zásadného vyjadrenia svojho priateľa, nádejného kardiológa Jeremyho, ktorý sa po štyroch rokoch ešte stále necíti na to, aby pred ňou pokľakol a ponúkol jej prsteň. Anna sa preto rozhodne chytiť šancu za pačesy. Blíži sa magický 29. február a Jeremy odletí do Dublinu na lekársky kongres. Jej plán je jednoduchý - odletí za Jeremym a požiada o ruku ona jeho, presne v súlade s írskou tradíciou. Lenže osud s ňou má iné plány. Pre rozmary počasia musí lietadlo núdzovo pristáť vo Walese. Ale kde nájsť v tom najzapadnutejšom kúte Britských ostrovov taxík, aby ju hodil do írskej metropoly? Našťastie je tu Declan, pohodový majiteľ malej krčmičky, ktorý sa nad ňou zľutuje a ponúkne jej nielen strechu nad hlavou, ale aj odvoz do Dublinu. Anna si vydýchne, že najhoršie má za sebou, ale veľmi sa mýli. Okrem neznesiteľne drzého Declana za volantom ju čaká ešte stádo kráv na ceste, auto v priekope, bahenný kúpeľ, strata luxusného kufra a ďalšie pohromy. Až sa napokon spod kontroly vymkne celý jej plán. Pre narastajúce sympatie k Declanovi začína Anna vážne premýšľať o tom, či má zmysel dôjsť až do cieľa. Načo cestovať za Jeremym, keď skutočnú lásku možno našla už na ceste?


Podobné filmy

Pozdravy ze spermabanky
(Delivery Man) Vince Vaughn se protlouká životem v mikině a teniskách, táhne mu na čtyřice...
dnes 16.15
Nova Cinema
Sněženky a machři
Studenty gymnázia na lyžařském kurzu příliš netěší, že vedoucím zájezdu je přísný profesor...
dnes 18.15
Nova Cinema
Fesťák
(The Festival) S Nickem se těsně před promocí rozešla jeho dívka Caitlin a on se přede vše...
zítra 02.30
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
St. 5.10.2022
Čas
06.00 - 08.30
Délka
150 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníÚterý 6. 12. 2022 Svátek má Mikuláš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz