Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Architektura

Magazín pro všechny, kteří uvažují o změně bydlení (2009)


Dlouhý popis
Dům se zahradou

Hana Krtilová je učitelkou v mateřské školce v Kutné Hoře. Zde také bydlí se svými dvěma dětmi Denisou (12 let) a Jakubem (8 let), přítelem Lubošem a malým pejskem Baxem. Pro rodinu začíná být panelákový byt 3+1 trochu těsný. Děti mají společný pokoj, byt nemá žádné úložné prostory. Panelový dům také nenabízí dostatek soukromí a navíc se nachází v rušné části města. Proto rodina, milující pohyb (hlavně čtyřnohý člen rodiny), akutně hledá změnu svého bydlení.

Původní bydlení

Výchozí finanční situace

Hana s Lubošem společně vlastní byt, který chtějí prodat. Za utržené peníze z prodeje bytu a peníze se stavebního spoření si chtějí pořídit dům. Větší finanční hotovost si půjčovat nechtějí.

Noční můry
- Málo prostoru
- Nedostatek soukromí v panelákovém bytu
- Absence zahrady
- Nedostatek míst k parkování
- Společný dětský pokoj

Požadavky
- Dům nejlépe o velikosti 5+1 se zahradou
- Vzdálenost do 10 kilometrů od Kutné Hory
- Samostatné pokoje pro děti
- Dostatek úložných prostor
- Cena okolo 2.000.000,- Kč

Dispozičně pro naše klienty přijatelné uspořádání s podprůměrným materiálovým a kvalitativním provedením. V ceně by měla být zohledněna omezení vlastnických práv, která tato lokalita skýtá.

Dům č. 1 – Svatý Mikuláš

Jednopodlažní dům na kraji obce Svatý Mikuláš, která je vzdálená 9 kilometrů od Kutné Hory. Jedná se o nezkolaudovanou nemovitost, protože nejsou všechny závěrečné úpravy domu ještě dokončeny. Zděný jednopodlažní domek s garáží je dispozičně řešen jako 4+kk s terasou o velikosti 36 m2 a zahradou. Domek je nepodsklepený. V interiéru se nachází vstupní chodba, kuchyňský kout, jídelna, obývací pokoj, pracovna, dvě ložnice, WC, koupelna s vanou i sprchovým koutem, spíž a technická místnost.

Nemovitost vhodná pro rekreační, případně i trvalé bydlení staršího páru, rozhodně ne pro mladou čtyřčlennou rodinu. Dům by vyžadoval stavební úpravy, které by výslednou cenu zvedly velmi vysoko.

Dům č. 2 – Malešov

Obec Malešov se nachází 9 kilometrů od Kutné Hory jižním směrem. Starší částečně zrekonstruovaný rodinný dům 4+1 se zahradou. V domě se najdete předsíň se spíží, kuchyň, ložnici, obývací pokoj, jídelnu a koupelnu s WC. K domu ještě přísluší garáž, dílna a stodola.

Lokalita není pro naše klienty vhodná a rekonstrukce, která by nemovitost dostala do obyvatelného stavu, by byla nepředstavitelně nákladná.

Dům č. 3 – Horky u Čáslavi

Starší rodinný patrový podsklepený dům 5+1 s velkou terasou a zahradou. Dům je umístěn na okraji obce s krásným výhledem na okolní krajinu. Upravená zahrada s ovocnými stromy. V přízemí 3+1, v prvním patře se nachází 2 místnosti a půda. Přilehlý pozemek je možno využít jako stavební – vjezd z boční strany. Na pozemku je zděná garáž, dílna a altán.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Po. 29.11.2021
Čas
04.20 - 04.40
Délka
20 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky

Podobne televizni porady

Kolem Pražského hradu
Procházka prstencem zahrad obklopujících Pražský hrad (2009). Režie: P. Jirásek
zítra 04.40
ČT1
Když památky žalují
O nekonečných sporech mezi zastánci a odpůrci rekonstrukcí památných objektů (2007). Připr...
pá. 28.1. 02.45
ČT2
Nenasytný národ
Je pro nás nakupování potřebou, zvykem nebo národním sportem? (2007). Režie: M. Kačor
ne. 30.1. 02.50
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 23. 1. 2022 Svátek má Zdeněk
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz