Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

83%
film / komedie, Československo, , 88 min.
Kinopremiéra v ČR 12.4.1941, DVD od 18.2.2010 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:49Vlasta Burian jako černý pasažér rozvrátí disciplinovaný chod jednoho nádraží.
Notoricky známé rčení, že "šaty dělaj člověka", dojde vrcholného naplnění u svérázného nosiče reklam Ťopky, který se ve vleku událostí ocitá v uniformě přednosty železniční stanice a statečně čelí nejen generální inspekci drah, ale dokonce aspiruje na povýšení a pro skutečného přednostu získá vytoužený souhlas k přeložení.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vlasta Burian bol proste genialny komik. Hoci mam stale problem s ceskoslovenskymi filmami 30. rokov /jo, stale tvrdim, ze filmari sa len rezisersky hladali, herci tiez nemali prakticke skusenosti ...../, v zasade ich neglorifikujem, ale ani nezatracujem. S cs filmami 40. rokov potom uz problem nemam - predsa len nasi ceskoslovenski velikani ako Vavra, Fric, Bielik, Zeman uz nabrali reziserske skusenosti. A tuna ide o vyslovene genialnu komediu z Protektoratu Cechy a Morava. 94 %
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přednosta stanice

<>Obrázek nenalezen<> Vlasta Burian v další ze svých slavných rolí se představí jako přizpůsobivý nosič reklam Ťopka, který přespává v odstaveném vagóně. Ten je ovšem jednoho dne připojen k vlaku, kterým odjíždí na inspekční cestu generální inspektor drah Jiří Kokrhel. A tak se Ťopka bez vlastního přičinění stává černým pasažérem, a když je objeven a pronásledován, způsobí neplánovanou zastávku na malém bezvýznamném nádražíčku v Mokré nad Soupravou. Místní přednosta stanice Anatol Jelen si však právě v tu dobu odskočil na zkoušku pěveckého sboru, čehož využije Ťopka, oblékne se do jeho uniformy a začne se před přísným pohledem inspektora vydávat za přednostu. Jeho svérázné improvizace sice inspektora přivádí k údivu, ale naštěstí je tu přednostova půvabná manželka Julie, která sice na jednu stranu kryje Ťopku, aby tak pomohla nepřítomnému manželovi, ale jeho chování ji přivádí do velmi obtížné situace.
obrazek
Kokrhel se však do ženy zakouká a oslněn jejím půvabem přehlíží nejen Ťopkovu absolutní neschopnost a divoké improvizace, ale dokonce se rozhodne vyhovět přednostově žádosti o přeložení blíže ku Praze. Jenže pak, v nejméně vhodnou chvíli se objeví skutečný přednosta stanice.


Podobné filmy

Vy nám taky, šéfe!
Podnikatel Václav Vydra chce nechat zkrachovat úspěšnou reklamní agenturu, proto najme zam...
zítra 09.30
Nova Cinema
Krásná mimozemšťanka
(My Stepmother Is an Alien) Velvyslankyně vzdálené civilizace Kim Basinger byla vyslána na...
zítra 11.25
Nova Cinema
Donšajni
Operní režisér z malého města Jan Hartl chce ozvláštnit letošní sezónu, a tak do role Dona...
zítra 13.30
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
Pá. 29.9.2023
Čas
01.10 - 03.10
Délka
120 min.
Typ
film
Specifikace
cernobily film, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 6. 12. 2023 Svátek má Mikuláš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz