Informace    Fotky    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

napsáno 3.8.2010 

Recenze

Lovuchtiví a po trofejích toužící Predátoři jsou zpět. Před řadou let se jeden z nich seznámil s Arnoldem Schwarzeneggerem a po druhém dílu a dalších dvou filmech, kde došlo i na Vetřelce, jsou zpět.  
 
Historie filmu je dlouhá a zasahuje až do let devadesátých. Nemá asi cenu dělat rozbor všech událostí, zmíním jen, že se o možném pokračování dost dlouho mluvilo a nakonec už nikdo nevěřil, že na něj kdy dojde. K životu ho ale přeci jen probudil Robert Rodriguez (Desperado, Sin City), který ale nemá obecně moc času, takže film nakonec jen produkoval a za kameru sehnal nadějného Nimróda Antala (Revizoři, Motel smrti).  
 
Film nás podobně jako v případě prvního filmu přivádí do džungle, kde se setkáváme se směsí těch nejzajímavějších bojovníků, jaké máme na naší modré planetě k dispozici. Od typického žoldáka, přes vojáky z různých armád až po příslušníky mafie. Průšvihem je ale (a to se dozvíme poměrně záhy), že se tahle sebranka nesetkává na planetě Zemi, ale Predátoři si je odvezli kdovíkam do své vesmírné obory.  
 
Roztodivným charakterům vévodí právě žoldák v podání Adriana Brodyho, jež se dokáže rychle adaptovat na nastalou situaci a stává se přirozeným vůdcem skupiny. Aby toho nebylo málo, ukáže se, že loveckou sezónu Predátorů v minulosti přežil jeden člověk, který má už poměrně dost zkušeností s touhle sebrankou.  
 
Podstatou dobrodružství je, přes veškeré obměny, podobné schéma jako v původním filmu. Ať už jde o prostředí džungle, skupinu nebezpečných lidských zabijáků nebo o obligátní „bezbolestnou“. Jedná se vlastně o jakousi adaptaci, která (a nebudu to zastírat) funguje.  
 
Brody zde už nevypadá jako kulturista ze Somálska (jak jsme zvyklí), ale pro film nabral poměrně dost svalové hmoty a jeho postava je opravdu lahůdková. Každý z lidského týmu má svůj moment, já si ale kromě hlavní postavy oblíbil nejvíc Alici Bragu v roli izraelské ostřelovačky. Má výbornou mušku, intuici a nebojí se stát si za svým názorem.  
 
Predátoři samotní se vracejí ke svým obvyklým trikům a choutkám. Jsou neviditelní, když se jim to zrovna hodí a s velkou oblibou svlékají své oběti z kůže. Na cizí planetě nás ale přeci jen čeká pár překvapení…  
 
Vzhledem k poměrně střízlivému rozpočtu se sice nedočkáme velkého množství mimozemských lovců, jak se nás snaží oklamat upoutávka, přesto právě díky rozumně investovaným penězům existuje šance, že se film zaplatí. A to znamená, že pokračování je více než reálné. Osobně by mi to nevadilo, i když si nedokážu představit, jak by chtěli tvůrci překonat tohle akční béčko, které se hrdě hlásí k nezapomenutelné Arnieho klasice.  
 
V každém případě doporučuju všem milovníkům Predátorů.

moviefan, 8 z 10Registrace
PřihlášeníNeděle 5. 2. 2023 Svátek má Dobromila
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz