Informace    Fotky    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

napsáno 10.9.2012 

Recenze

Stallone, Statham, Lundgren, Li…. jsou zpět. Tentokrát je ale všeho více. Více Arnolda, víc Willise a hlavně nově Van Damme, Adkins a Norris!  
 
Před 6-7 lety se zdálo, že má Stallone zenit dávno za sebou. Jeho poslední filmy propadly a tak se načas stáhl z velkých produkcí. Pak ale za levný peníz natočil dalšího Rockyho, který přinesl uznání diváků a také solidní výdělek. Následoval Rambo a když opět vydělal, rozhodl se splnit sny všem věrným fandům z počátku 90. let a natočil „týmovku“. Sly a Arnie byli na jednom plátně a nebyli sami. Film byl úspěšný a tak Hollywood dovolil pokračování….  
 
V předchozím filmu jsme si užili boj proti diktátorovi, který ale nebyl zdaleka takový lump, jako ti, kteří ho využívali pro výdělek z drog. Postradatelní nenechali kámen na kameni a byla to příjemná podívaná.  
 
Druhé díly fungují na principu „více všeho“ a tak i zde máme více výbuchů, více postav, více větších či menších hvězd.  
 
Principiálně jde o to, že pan Church (Willis) sdělí Barneymu Rossovi (Stallone), že ho sice obral o 5 milionů dolarů, ale odpustí mu, pokud pro něj udělá jednu prácičku. Ta samozřejmě nebude zdaleka tak jednoduchá, jak se může zdát a narazíme při ni na hlavního padoucha Vilaina (Van Damme), který by rád získal několik milionů dolarů z prodeje plutonia.  
 
Už první díl nebyl příliš o ději, ale spíše o zábavě a tentokrát to platí dvojnásob. Stallone měl v hlavě řadu geniálních i méně skvělých akčních sekvencí, které potřebovat nějak poslepovat a výsledný dějový guláš vypadá tak, jako kdyby scénář někdo sepsal narychlo během jednoho víkendu.  
 
Je to trochu škoda, protože v předchozím filmu byl přeci jen prostor na trochu těch věrohodných citových vazeb, tentokrát se ničeho takového nedočkáme.  
 
Film se bere ale ještě méně vážně než minule, a tak všechny nešvary nejsou nijak fatální. Naopak, akce je ještě vypiplanější a odkazy na filmy jednotlivých aktérů jsou doslova všude. Někomu to může přijít přehnané, ale pokud přistoupíte na Stalloneho hru, bude Vás každá narážka nehorázně bavit.  
 
Samotnou kapitolou je Chuck Norris, který už vyloženě balancuje na (nebo za?) hranici parodie. Nicméně jeho výstupy potěší a jeho hlavní hláška mi bude ještě dlouho znít v hlavě. I teď se musím znovu smát:).  
 
Režisér Simon West (Con Air) a hlavní mozek všeho Stallone, servírují to, co si většina fanoušků dlouho přála. Jako pocta to funguje skvěle, pokud bychom ale snímek porovnávali s nejlepšími filmy jednotlivých protagonistů, určitě by nebyli druzí Postradatelní v popředí.  
 
Pokud očekáváte zábavu, dostanete ji víc než dost. Jestli však chcete i nějakou tu myšlenku nebo náznak hlubšího děje, určitě se Postradatelným vyhněte obloukem. Doufám, že v případném třetím dílu si Stallone přeci jen scénář pohlídá a zakončí důstojně celou sérii.  
 
K filmu mám celou řadu výtek, ale přesto nemůžu (a ani nechci) film hodnotit jakkoliv špatně. Bavil jsem se u něj totiž královsky!  
 
P.S.  
Jen velmi krátká účast Jeta Liho a malé využití Scotta Adkinse zamrzí.

moviefan, 8 z 10Registrace
PřihlášeníPátek 30. 9. 2022 Svátek má Jeroným
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz