Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

79% 77 hlasů
film / komedie, Československo, , 89 min.
DVD od 2.2.2010 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:08Jaroslav Marvan ve skvělé dvojroli.
Majitel starožitnictví pan Bořivoj Kohout vede svou domácnost čítající manželku, dvě dospívající dcery, syna v pubertě a věrného sluhu Antonína, pevnou rukou diktátora. Není proto divu, že když chce nápadník jedné z jeho dcer vídat veřejně svou vyvolenou, musí se uchýlit k malé lsti. Požádá pana Kohouta, aby jej mohl popsat ve své knize o posledních mohykánech pravého mužství. Tím získá volný přístup ke studiu rodiny a začnou se dít věci, se kterými nikdo nepočítal...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Starožitník Kohout není zlý člověk. Má však ideál: Být doma neomezeným pánem. Nevidí proto přání své ženy, ani to, že dcera Helena si našla ženicha, že druhá dcera se zamilovala, a že syn je vášnivý plavec. Chtěl by řídit jejich život podle svých staromódních představ. Zdenčin nápadník inženýr Bečvář však léčkou pronikne do Kohoutovy přízně (prý chce o jeho výchovných metodách napsat knihu). Starožitník mu dokonce sám nabídne Zdenčinu ruku. Do děje navíc vstupuje Kohoutův bratr, lesník, který přijíždí do Prahy na návštěvu. Shodou okolností si oba bratři vymění role a tak rodina považuje otce za milého strýčka a stěžuje si mu na jeho chování.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Poslední mohykán

Starožitník Kohout není zlý, doma chce však být neomezeným pánem. Proto nemá ani trochu cit pro přání své ženy, dokonce si ani nevšimne, že si dcera Helena našla ženicha, druhá Zdeňka se zamilovala a syn je vášnivý plavec. Chtěl by řídit jejich život podle svých staromódních představ. Zdenčin nápadník inženýr Bečvář pronikne lstí do Kohoutovy přízně, když tvrdí, že chce o jeho výchovných metodách napsat knihu. Starožitník mu dokonce sám nabídne Zdenčinu ruku. Do děje navíc vstupuje Kohoutův bratr, lesník, který přijíždí do Prahy na návštěvu, právě když se starožitník ocitá vlastní vinou nejprve v cirkusové manéži a poté na psychiatrii. S jeho pomocí dokončí Bečvář svůj plán, když navrhne, aby si bratři vyměnili role a starožitník tak mohl vidět, jak to doma chodí, když tam není.


Podobné filmy

Dennis postrach okolí znovu zasahuje
(Dennis the Menace Strikes Again) Malý rošťák se vrací a svými skutky tentokrát dohání mrz...
dnes 05.25
Nova Cinema
Sněženky a machři po 25 letech
Stačilo náhodné setkání Viki Cabadaje s profesorem Kardou u lyžařského vleku, aby vznikl n...
dnes 13.15
Nova Cinema
Jen trošku štěstí
(Just My Luck) Lindsay Lohan žije na Manhattanu a na co sáhne, to se jí daří. Když se ale ...
dnes 15.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Čt. 28.10.2021
Čas
23.25 - 01.10
Délka
105 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 8. 12. 2021 Svátek má Květoslava
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz